سرنوشت تلخ زن جوان پس از جراحی زیبایی

پایگاه تفریحی آلامتو

گروه درمانی یه مرکز جراحی محدود پس از عمل جراحی ناموفق زیبایی زن جوون، با حکم دادگاه محکوم شدن. این در حالیه که قربونی پرونده از ۲ سال قبل زندگی نباتی داره….

به گزارش ایران و به نقل از جهان نیوز ، بهاره – ۳۰ ساله – تیر سال ۸۷ تو یه مرکز جراحی محدود تحت عمل ترمیمی زیبایی شکم و سینه قرار گرفت. اما هنگام بازسازی زخما در دومین عمل به محض تزریق داروی بیهوشی، یهو دچار ایست قلبی و تنفسی شد و پس از احیا، به بیمارستانی در غرب تهران انتقال یافت.

برخلاف تلاشای گسترده واسه نجاتش اون به اغما رفت و ۳۳ روز در بخش «آی سی یو» تحت مراقبتای خاص قرار گرفت تا اینکه در آخر به هوش اومد. اما از اون زمان زندگی نباتی داره.یه سال بعد از این ماجرای تلخ، مادر «بهاره» وقتی از سلامتی دخترش ناامید شد با مراجعه به شعبه دوم دادسرای ناحیه ۱۹ – جرائم پزشکی و دارویی – از دادیار جهانگیری واسه شناسایی مقصران اصلی ماجرا شکایت کرد. «دخترم دانشجوی رشته حسابداری و حسابدار یه شرکت خصوصی بود. اون واسه عمل جراحی زیبایی سینه به یکی از مراکز جراحی زیبایی محدوددر مرکز تهران رفت. چند روز بعد هم به دلیل بهبود نیافتن زخمای محل جراحی، با پیشنهاد دکتر معالجش دوباره واسه عمل جراحی ترمیمی راهی اتاق عمل شد. دکتر پس از بی حسی موضعی، عمل جراحی رو شروع کرد اما به دلیل بی قراریای دخترم دکتر بیهوشی به دخترم بیهوشی عمومی داد که یهو دچار کبودی و ایست قلبی و تنفسی شد. پس از اون واسه دخترم در یکی از بیمارستانای خصوصی شمال غرب تهران پذیرش گرفتیم. اون بعد از ۳۳ روز به هوش اومد، اما از اونجا که آسیب وارده به مغزش بسیار شدید بود، قوای عالی مغزش رو از دست داد و در نتیجه گرفتار فلج اندامای فوقانی و تحتانی و نبود کنترل ادرار و مدفوع شد، بخاطر این پزشکان با اعلام این که دختر مجبور به زندگی نباتی شده، واسه تغذیه اش مجبور شدن تا براش لوله گذاری و بعد ترخیصش کنن.»

شاکی اضافه کرد: وقوع این حادثه تلخ و ناباورانه واسه ما بسیار ترسناک و سخت بود، طوری که شوهرم چندی قبل به اندازه ای بالای سر دخترم گریه کرد که دچار ایست قلبی شد و جان خودشو از دست داد. حالا هم تا الان بیشتر از ۷۰ میلیون تومن واسه درمان دخترم هزینه کردیم. البته دکتر جراح اون از همون روز اول ما رو یه لحظه هم تنها نگذاشته س. با این وجود از مقصران این ماجرا شاکی هستم و خواهان رسیدگی هستم».به دنبال شکایت این زن و با دستور دادیار، کارشناسان کمیسیون تخصصی پزشکی قانونی رسیدگی به پرونده و شناسایی مقصران اصلی حادثه رو در دستور کار قرار دادن. آخرسر پس از ۳ بار رسیدگی به پرونده، دکتر جراح به اندازه ۴۰ درصد و دکتر بیهوشی رو به اندازه ۳۰ درصد و مسئول فنی مرکز جراحی محدود رو هم به دلیل لوازم کم اتاق عمل و به کار گیری وسایل مصرفی کم به اندازه ۱۰ درصد مقصر شناختند. دوپزشک هم اینکه به دلیل لوله گذاریای دائمی در بدن زن مریض در کل به اندازه ۱۶ درصد (ارش) دیه کامل آدم و به خاطر از بین رفتن قوای عالی مغز و کنترل ادرار و مدفوع و فلج کامل اندامای فوقانی و تحتانی هم به پرداخت دیه محکوم شدن.اینجوری قاضی افراسیاب رئیس شعبه ۱۰۴۳ دادگاه عمومی – جزایی تهران متهمان رو محکوم به پرداخت دیه زن جوون کرد.

زندگی نباتی از دید پزشکی

دکتر حسین حاجی عباسی متخصص جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات، درباره زندگی نباتی گفت: در این نوع زندگی مریض هوشیاری آگاهانه به دور و بر محیط نداره و مغز از فعل و انفعالات در مورد تفکر و حافظه، قضاوت و موشکافی حسی و حرکتی ناتوانه. واقعا مریض فقط ضربان قلب و تنفس داره و در بعضی مواقع هم بدون تنفسه .در این موارد از دستگاه های تنفس مصنوعی، استفاده می شه. به گفته این متخصص مغز و اعصاب، معمولاً عمر این جور بیماران کوتاهه و برگشت سلامتی هم بسیار نادره.

دکتر حاجی عباسی در ادامه اضافه کرد: زندگی نباتی با مرگ مغزی تفاوتای زیادی داره. چون که در مرگ مغزی مریض هیچ فعالیتی نداره اما در زندگی نباتی، مغز در جهت فعالیتای روزمره کارکرد مثبتی نداره. اما قلب و تنفس برقراره و در بعضی مواقع هم مریض چشم هاش رو باز می کنه و اندام هاش مثل مو و ناخن رشد داره.

به نقل از: جهان نیوز

جمع آوری: پایگاه تفریحی آلامتو

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *