امروزه همه ی جنبه های زندگی متفاوت افراد مشهور و پولدار، زیر ذره بین رسانه ها قرار دارن و مواردی مثل علاقه ی شدید استیو وازنیاک به سِگ ایشون پولو، کایت سرفینگ حرفه ای ریچارد برانسون، کلکسیون خنجر آنجلینا جولی و … گاه وبیگاه به سوژه های داغ مطبوعاتی تبدیل می شن.

مشاهیر و ثروتمندان عصر شبکه های اجتماعی، زندگی متفاوتی دارن و حتی تفریحات اونا هم خاص، شاید غیرمنتظره و شک نداشته باشین جذابه. ۱۴ مورد از باحال ترین سرگرمی های نام های شناخته شده ی حال حاضر به توضیح زیر هستن:

استیو وازنیاک اوقات فراغت خود رو به سِگ ایشون پولو می پردازه

استیو وازنیاک

استیو وازنیاک علاقه زیادی به سِگ ایشون پولو (Segway polo- چوگان مدرن که در اون به جای اسب از دوچرخه ی الکتریکی استفاده می شه) داره و در هر فرصتی خود رو با این ورزش شاد کننده و باحال سرگرم می کنه. اون سال گذشته به همراه تیمش که سیلیکون ولی افترشاکز (Silicon Valley Aftershocks) اسمشه، در مسابقات جهانی سگ ایشون پولوی کلن آلمان شرکت کرد. باحال اینجاس که این تورنمنت، به افتخار وازنیاک، واز کاپ (Woz Cup) نامیده می شه.

در خارج از میدون پولو هم سگ ایشون وسیله ی نقلیه ی اصلی و موردعلاقه ی استیو وازنیاک حساب می شه و تقریبا همه جا همراه اونه.

اون در سال ۲۰۰۹ در مصاحبه ای با مجله ی فوربز گفت:

وقتی می خواهم به شهر بروم یا خرید کنم، از سگ ایشون استفاده می کنم و در مدت ۱۰ دقیقه به مقصد می رسم. با سگ ایشون احساس خوبی دارم و می توانم از همه دردسرهای خودرو دوری کنم. این وسیله نشاط زیادی به زندگی من آورده.

آنجلینا جولی کلکسیون خنجر داره

آنجلینا جولی

براساس مصاحبه ی آنجلینا جولی با W Magazine در سال ۲۰۰۸، اون در کودکی بوسیله مادرش با خنجر آشنا شده و دوست داره این علاقه رو به پسرش مدوکس منتقل کنه. البته خنجرهایی که آنجلینا جولی به پسرش هدیه می دهد، اسباب بازی هستن و همیشه با صحبت های مفصلی در مورد رعایت نکات ایمنی و ضرورت دوری از خشونت همراه می شن.

اون می گوید:

ما در مورد سامورایی ها و اهمیت دفاع از بقیه با مقاصد پاک هم صحبت می کنیم. من و پسرم در مورد همه چیز با هم گفتگو می کنیم.

سرگی برین از بندبازی در ارتفاع زیاد لذت می برد

به نظر می رسد که برین عاشق سرگرمی های تولید کننده آدرنالینه. برین در گذشته فعالیت های متنوعی مثل اسکیت، ژیمناستیک و راه رفتن روی دست و دویدن با کفش های پنج انگشتی ویبرام رو امتحان کرده؛ ولی شک نداشته باشین عجیب ترین سرگرمی اون بندبازی در ارتفاع زیاده.

برین بندبازی رو با تمرین در مرکز آموزش یه سیرک محلی در سانفرانسیسکو شروع کرد که همایش های خصوصی سال های اولیه ی تأسیس گوگل هم در همین سالن تشکیل می شد. در سال ۲۰۰۹ برین یه دوره ی پیشرفته آموزش بندبازی در سیرک Warehouse نیویورک گذارن. یکی از همکاران اون در گوگل که به شدت تحت اثر مهارت اون قرار گرفته بود، در مصاحبه ای با بیزینس اینسایدر می گوید:

مردم از سراسر دنیا واسه شرکت در دوره های بندبازی و آموختن از استادان برجسته ی این سیرک به نیویورک پرواز می کنن. به نظر ی من سرگی از ۲۰ درصد شرکت کنندگان در این کلاس ها بهتر بود. بی دودلی اون همه ی توانایی هاش رو واسه بهتر شدن در این رشته به کار برده.

وارن بافِت با نواختن یوکللی و بازی بریج آنلاین قدرت ذهنی خود رو پرورش می دهد

بافِت چندین دهه تجربه ی نواختن یوکللی (یه جور گیتار) داره و حتی یه بار در مراسم خیریه ی هرساله ی مجله فوربز به همراه جون بون جووی یه قطعه ی دونفره اجرا کرد.

مدیرعامل میلیاردر برکشایر هاتاوی معروف به پیشگوی اوماها در روزای دوشنبه به همراه سه نفر دیگه از دوستانش بریج آنلاین بازی می کنه و بعضی از مواقع بیل گیتس هم به این جمع می پیوندد. روش هدف دار های خاص مورداستفاده در بازی بریج، اثر زیادی بر افزایش کارایی مغز واسه استفاده ی بهینه از شرایط موجود در تعامل با بقیه به جای تمرکز صرف بر پیروزی داره.

کامل هنکس ماشین تحریر قدیمی جمع بیاری می کنه

این هنرپیشه و فیلم ساز محبوب آمریکایی از سال ۱۹۷۸ شروع به جمع بیاری ماشین های تحریر قدیمی کرده. در سال ۲۰۱۳ کامل هنکس مقاله ای واسه صفحه ی نویسنده های مهمون نیویورک تایمز نوشت و در اون دلایل خود واسه این کار و مدل های ماشین تحریر موردعلاقه اش رو توضیح داد. اون دلیل اصلی علاقه به ماشین تحریر رو صدای خاص کلیدهای اون در هنگان تایپ عنوان می کنه.

کامل هنکس در سال ۲۰۱۴ اپلیکیشنی به نام Hanx Writer منتشر کرد که تجربه ی دل نشین تایپ با ماشین تحریر سنتی رو واسه کاربران آیفون و آی پد بازسازی می کنه.

ورزش موردعلاقه ریچارد برانسون کایت سرفینگه

ریچارد برانسون

واسه ریچارد برانسون با ثروت خالص بیشتر از ۵ میلیارد دلار، پرداختن به ورزش پرخرج و هیجان انگیزی مثل کایت سرفینگ زیاد دور از انتظار نیس.

مؤسس گروه شرکت های ویرجین، آموزش کایت سرفینگ رو از سال ۲۰۰۲ در جزیره ی اختصاصی اش نکر آیلند (Necker Island) شروع کرد. اون می گوید:

این کار به شکل مرگباری خطرناک به نظر می رسید؛ چراکه هرلحظه با احتمال کشیده شدن تا عمق ۳۰ متری سطح دریا روبرو بودم و دعا می کردم که با صخره های زیرآبی برخورد نکنم. من دوست دارم به مدت نیم ساعت از گوشی هوشمندم دور باشم و به کایت سرفینگ بپردازم. به این ترتیب می توانم به طور کامل سرحال و آماده، دوباره باانگیزه به کارم ادامه بدهم.

لزلی من یه تک چرخه سوار ماهره

لزلی من

لزلی من ستاره ی فیلم های Knocked Up و This Is 40 بهترین استعداد مخفی خود رو تک چرخه سواری می دونه. اون می گوید:

وقتی ده ساله بودم واسه کریسمس یه تک چرخه هدیه گرفتم و به تنهایی فهمیدم که چیجوری ازش استفاده کنم. الان می توانم همه نوع ترفند تک چرخه سواری ازجمله عقب رفتن یا پریدن روی حاشیه های پیاده رو رو انجام بدهم.

آنیل آمبانی یه دونده ی ماراتون باسابقه س

رسیدن آمبانی

آنیل آمبانی، میلیاردر هندی و رئیس هیئت مدیره ی گروه ریلاینس (Reliance) معمولا روزش رو با دویدن در خیابون های بمبئی (البته به همراه محافظان شخصی) شروع می کنه. اون در مصاحبه ای با بیزینس اینسایدر بیان کرد بعد از اینکه یکی از شرکت کننده های اجلاس سرمایه گذاران ریلاینس در نیویورک از اون در مورد وزنش سؤال کرده، وضعیت سلامتی خود رو بسیار جدی می گیرد.

آمبانی بعد از این تصمیم و با پیروی از نصیحت های پدرش عزمشو جزم کرد واسه شرکت در ماراتون سال ۲۰۰۳ بوستون تمرین کنه و حتما اون رو تموم کنه.

آمبانی می گوید:

از دیدگاه عمیق تر، هدف از دویدن گسترش دادن مرزها و درک توانایی های شخصیه.

سوزان ساراندون خود رو مبلغ پینگ پنگ می دونه

سوزان ساراندون

هنرپیشه محبوب برنده ی اسکار انقدر عاشق ی این ورزشه که به دوستان نزدیک و مدارس مناطق محروم، میز پینگ پنگ هدیه می دهد. سوزان ساراندون که مالک اشتراکی یه باشگاه زنجیره ای پینگ پنگ به نام اسپین با شعبه هایی در شهرهای نیویورک، تورنتو، لس آنجلس، شیکاگو و سانفرانسیسکوه، می گوید:

من عاشق پینگ پنگ هستم؛ چون این بازی به جنسیت و بزرگی اندام محدود نمی شه و برخلاف بقیه ورزش ها که در مقطع مشخصی باید از اون ها کناره گیری کرد، تا لحظه ی مرگ می تونید از پینگ پنگ لذت ببرین.

دیک کاستولو زنبورعسل پرورش می دهد

دیک کاستولو

مدیرعامل قبلی توییتر در مصاحبه ی سال ۲۰۱۵ با امیلی چنگ از شبکه ی بلومبرگ، اعتراف کرد که زمان زیادی رو به تماشای فعالیت زنبورها می گذارن.

اون می گوید:

ساختار یه کندو، فعالیت هایی که در اون جریان داره، تغییرات دیوونه واری که با تغییر فصل ها در اون صورت می گیرد، روشی که زنبورها واسه ساختن کندو استفاده می کنن و …، بسیار حیرت انگیز و دلباخته کننده هستن.

لیام نیسون عاشق ماهیگیری با قلابه

لیام نیسون

لیام نیسون واسه فرار از هیاهو و جنجال هالیوود، در اوقات فراغت به وقت گذرانی با خونواده و تفریح موردعلاقه اش، ماهیگیری با قلاب می پردازه.

لیام این کار رو به صورت جدی با گذروندن دوره های آموزشی پیشرفته و شرکت در تورهای ماهیگیری بین المللی دنبال می کنه که آخرین اون ها یه تور ۱۰ روزه در نیوزیلند به همراه دوستان نزدیکش بود.

شایلین وودلی خمیر دندون، روغن صورت و پنیر درست می کنه

شایلین وودلی

سرگرمی محبوب بازیگر فیلم Divergent، جفت و جور ی خمیر دندون، روغن و لوسیون زیبایی، داروهای گیاهی و پنیره. اون حتی گیاهان موردنیازش رو هم شخصا می کارد و این سبک زندگی رو به طور کامل متناسب با روحیاتش می دونه.

در سال ۲۰۱۴ و در جریان یکی از قسمت های شی تلویزیونی «امشب با جیمی فالون»، شایلین وودلی علم خود در مورد خواص دارویی گیاهان رو با معرفی چند درمان سنتی واسه افزایش کارایی سیستم ایمنی به جیمی فالون به نمایش گذاشت.

باب بارکر تحت نظر چاک نوریس آموزش کاراته می دید

باب بارکر

مجری محبوب شی تلویزیونی «Price is Right»، در ۴۵ سالگی آموزش کاراته رو شروع کرد و تا اواخر هشتمین دهه از عمر خود به آموختن ورزش های رزمی ادامه داد.

باب بارکر دوستی نزدیکی با چاک نوریس (هنرپیشه و استاد کاراته) داشت و هشت سال تحت نظارت اون تمرین می کرد. اون در مصاحبه ای با Vegetarian Times می گوید:

ما تمرین رو روی چمن حیاط شروع کردیم؛ ولی بعدا من اتومبیلم رو بیرون پارک می کردم و پارکینگ تبدیل به باشگاه کاراته شد.

بارکر که حالا ۹۲ سال سن داره با تمرین های سبکی مثل شنا رفتن در کنار دیوار، بلند کردن وزنه های سبک، کار با دستگاه الپتیکال هنوز سلامتی خود رو حفظ کرده.

خوب افرمن در اوقات فراغت نجاری می کنه

خوب افرمن

خوب افرمن مانند کاراکترش در سریال «Parks and Recreation» علاقه ای شدیدی به نجاری داره. افرمن در گفتگو با هافینگتون پست می گوید:

کار اصلی من خندوندن مردمه و بعضی وقتا واقعا وسوسه می شوم تا ساعات بیکاری خودمو هم با لودگی و سرگرم کردن بقیه بگذرونم؛ ولی کاری که عمیقا باعث خوشحالی و رضایت قلبی من می شه، بریدن و تراشیدن چوبه.

خوب افرمن مالک یه کارگاه نجاری با ۱۰ نفر پرسنل در شرق لس آنجلسه و در اونجا میز، صندلی تختخواب و قایق دست ساز تولید می کنه.

زندگینامه میلیونرهای خودساخته

فواید گوش دادن به موسیقی واسه بدن