امسال هم بنا به سنت چند ساله تلویزیون، سریال های مختلفی واسه تعطیلات نوروزی ساخته می شه که چک برگشتی، جنگ بازی، سیر و سرکه، سهمی واسه دوست، به طرف خوشبختی و دختری به نام آهو از اون جمله ان.

به گزارش خبرگزاری فارس، حکایت ساخت سریال های نوروزی در تلویزیون به بیست سال گذشته برمیگرده. وقتی که تلویزیون ساخت سریال های نوروزی رو در پیش گرفت، تصور نمی کرد که با اینجور استقبالی مواجه بشه و مردم کم کم نسبت به این بحث علاوه بر پی گیری، دقت نظر خاصی هم پیدا کنن و خواهان بهترین آثار تلویزیون در این دوره بشن.

امسال هم پیرو سال های گذشته، تلویزیون مدتیه که دست به کار شده و علی رغم افت ها و ضعف هایی که بیشتر در آثار ماه رمضانی دیده می شه، در هر شبکه چند سریال رو در دستور کار قرار داده، البته امسال شبکه شما هم در کنار بقیه شبکه ها سریالی رو واسه نوروز در نظر گرفته که کامل هرکدوم از این آثار در ادامه میاد:

 

  •  شبکه یه:

* چک برگشتی: مجموعه تلویزیونی «چک برگشتی» به کارگردانی سیروس مقدم ساخته می شه و یکی از گزینه های شبکه یه واسه پخش نوروزیه.

این سریال به گفته مقدم یه داستان اجتماعی با رگه هایی از طنزه که اگه طنز اون رو بیرون بکشیم، به داستانی تراژدیک تبدیل می شه.

سریال «چک برگشتی» با حضور امیر جعفری، هدایت هاشمی، ریما رامین فر، هومن برق نورد، یوسف صیادی، علی صالحی، امیر حمیدزاده، بهاره رهنما و … ساخته می شه.

در خلاصه داستان سریال «چک برگشتی» آمده: لطیف که تازه از زندان آزاد شده، واسه امرار معاش به دنبال شغل مناسبی می شه ولی به هر کجا که می رود با در بسته مواجه شه تا اینکه…

داستان چک برگشتی رو سروش صحت و امیرحسین صفایی نوشتن.

* جنگ بازی: مجموعه تلویزیونی «جنگ بازی» به کارگردانی احمد کاوری و جفت و جور کنندگی جواد نوروزبیگی ساخته می شه. این سریال از مضمون طنز برخورداره و در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه ای ساخته می شه.

«جنگ بازی» که به همت بسیج رسانه ملی ساخته می شه، یکی از گزینه های شبکه یه واسه پخش در نوروز ۹۱ به حساب می رود.

در این سریال بازیگرانی مثل اکبر عبدی، رضا ناجی، مجید صالحی و امیر نوری اجرای نقش می کنن.

سریال «جنگ بازی» به گروه های تئاتری می پردازه که در دوران دفاع مقدس به جبهه ها می رفتن و واسه رزمندگان تئاتر اجرا می کردن.

 

  • شبکه دو:

* سیر و سرکه: این سریال از گزینه های پخش در شبکه دو سیماست که به کارگردانی غلامرضا رمضانی و جفت و جور کنندگی ابراهیم زاهدی فر ساخته می شه. غلامرضا رمضانی، هادی مقدم دوست، حسین مهکام و شهرام شکیبا نگارندگان داستان سیر و سرکه هستن.

سریال «سیر و سرکه» داستان پیرزنی رو روایت می کنه که پسرش سالهاست در بیرون مرز کشور زندگی می کنه، اون قراره واسه دیدن پسرش به بیرون مرز کشور بره و به خاطر همین تصمیم می گیرد در آموزشگاه زبون انگلیسی ثبت نام کنه اما…

* سهمی واسه دوست: اولین تجربه مجموعه سازی مسعود اطیابیه که اواسط مهرماه تو تهران کلید خورد و از کاندیداهای شبکه دو واسه پخش نورورزی به حساب می رود. اشکان خطیبی، علی سرابی، جمشید شاه محمدی، مهتاج نجومی، مهشاد مخبری و مسعود میرطاهری از جمله بازیگران سریال هستن. فیلمنامه این سریال با مضمون طنز موقعیت به نوشته طلا معتضدی به نوشتن درآمده و داستان اون درباره اسماعیل و بهرام (دو داداش) است که در بدترین شرایط مالی به سر می برند، اونا واسه فرار از این وضعیت به کارایی متوسل می شن که دردسرهای عجیب و غریبی واسه خودشون و بقیه ایجاد می کنه. از دیگر بازیگران فیلم می توان به رضا فیض نوروزی، فرزین محدث، نوید محمدزاده و عباس امیری اشاره کرد.

 

 

  • شبکه سه:

 

* به طرف خوشبختی: این سریال تنها گزینه قطعی شبکه سه واسه پخش در نوروز سال ۹۱ه که به جفت و جور کنندگی مجید مولایی ساخته می شه و داستان دو داداش به نام سیامک و سعید رو بازگو می کنه که هر کدوم از راهی متفاوت قصد پیشرفت دارن.

سیامک واسه رسیدن به خوشبختی از انجام هیچ کاری فروگذار نیس. اون آدمیه که می کوشد با یه دختر دانشجو که خونواده پولداری داره، ازدواج کنه تا بتونه موقعیتش رو اثبات کنه اما برادرش سعید تو یه مرکز پزشکی فعالیت می کنه و تلاش می کنه خوشبختی رو در جای دیگری جستجو کنه.

فتحعلی اویسی، رضا فیض نوروزی، جواد عزتی، یوسف تیموری، بهاره افشاری، مجید مشیری، زهره مجابیف خشایار راد، علیرضا جعفری، زهره مجابی، هائده حائری، سمانه پاکدل، مریم سرمدی و … در این سریال طنز اجرای نقش می کنن.

به طرف خوشبختی به کارگردانی محسن یوسفی و با داستانی از خشایار الوند و امید برادران ساخته می شه.

 

  •  شبکه تهران:

 

* دختری به نام آهو: این مجموعه به کارگردانی قدرت الله صلح میرزایی، جفت و جور کنندگی علیرضا داوری و محمدحسین قره تپه ای جفت و جور می شه و روایت زندگی خونواده آقا مرتضیه که پنج پسر داره. چهار پسر اون ازدواج کرده ان و پسر کوچیک اون وحید که تازه از سربازی اومده قراره وارد اجتماع شه، اما آقا مرتضی…

بهزاد فراهانی، سیروس گرجستانی، مریم امیرجلالی، شهره لرستانی، فلور نظری، میرطاهر مظلومی، شهرام عبدلی، مهدی امینی خواه، مجید یاسر، مریم سلطانی، یلدا قشقایی، آزیتا ترکاشوند، حامد صلح میرزایی و پندار اکبری بازیگران این سریال هستن.

* فراموشی: این سریال که نام دیگه اون پدر ناخوانده س، به کارگردانی سعید سلطانی ساخته می شه و الان هم مراحل تصویربرداری خود رو به صورت بسیار فشرده ای سپری می کنه.

محمد کاسبی در این سریال طنز نقش مردی بازاری و پولدار به نام حاج نقی رو داره که به تنهایی در شهرستان روزگار می گذراند. اون در آستانه نوروز، در انتظار دیدار فرزندانشه، اما هرچه منتظر می موند خبری از اونا نمی شه. به خاطر همین حاج نقی که دلتنگ و نگران فرزندانشه،تصمیم می گیرد راهی پایتخت شه تا دیداری با اونا تازه کنه، ولی…

برزو با ارزش و رضاداودنژاد نقش پسران اون رو دارن و مهران رجبی پیشکار حاج نقیه. فلامک جنیدی، نقش عروس اون رو داره، سحر جعفری جوزانی دخترشه و محمد مهدوی، آتیه جاوید، الناز حبیبی و …  دیگه بازیگران اصلی مجموعه هستن.

 

* مهمانان خاص: مجموعه نوروزی «مهمانان خاص» در ۱۴ قسمت ۴۵ دقیقه ای ساخته می شه و الان مراحل تصویربرداری رو سپری می کنه.

این سریال به کارگردانی جواد رضویان و حضور بازیگرانی مثل علیرضا خمسه، رضا بابک، امیرحسین صدیق، آشا محرابی،افشین سنگ چاپ و … ساخته می شه.

مهمانان خاص داستان یه استادیار دانشگاه رو به تصویر می کشد که قصد ازدواج داره. خونواده اون از یکی از شهرستان ها واسه آشنایی با خونواده داماد به تهران می آیند و…

مجموعه تلویزیونی «مهمانان خاص» یکی از سه گزینه شبکه تهران واسه پخش در نوروز ۹۱ه.

 

  •  شبکه شما:

 

* سایه سلطان: قصه سریال «سایه سلطان» به کارگردانی مرتضی آتیش زمزم در سه دوره گذشته، حال و آینده روی می دهد و قراره از شبکه تلویزیونی شما روی آنتن بره.

داستان این سریال که از تولیدات صداوسیمای مرکز اصفهانه، از جایی شروع می شه که دختری فرانسوی با خیال اینکه اصلیتی ایرونی داره در مقطع ۳۰ سال آینده ماجرایی رو پی گیری می کنه. ضمن اینکه تماشاگر زندگی شخصیتی تاریخی به نام ظل السلطان، پسر بزرگ ناصرالدین شاه و والی مستبد اصفهان هم هستیم و فضای ۱۲۰ سال پیش و سال های آینده رو هم در اون می بینیم. جایی که بشر به تکنولوژی های جالبی رسیده.

بهزاد فراهانی، هوشنگ حریرچیان، بابک انصاری، اسماعیل موحدی، شراره رخام، مریم امینی، محمدعلی میاندار، سعید محقق، جمشید گنجلی، مژگان رفیعی، حسین جریره و یوسف تیموری و (بازیگر خردسال) طناز نوآوری در این سریال بازی داشته ان. مجدی مشموشی، رنیا سلوان، ماریتا زوپولین حداد هم بازیگران لبنانی سریال هستن.