sognefjord norway

معمولاً همه برنامه ریزیای مربوط به سفر واسه تجربه ای دست کم دونفره س و خیلی کم پیش میاد شخصی بخواد به تنهایی سفر کنه اما تنها سفر کردن هم امتیازات خاص خود رو داره که می تونین در مقاله “۱۵ دلیل واسه تجربه ی یه مسافرت تنها” با اونا آشنا شید.

تنها کجا سفر کنیم؟

به گزارش آلامتو و به نقل از الی گشت؛ اگه از منتظر موندن بقیه و یا هماهنگیای اجباری و ملال بیاری که واسه سفرهای دسته جمعی خسته شدین و دلتون فقط و فقط یه سفر بی نگرانی و فرار از روزمرگیا می خواد، ما اینجا مقاصدی که واسه سفرهای تکی شما مناسب هستن رو معرفی میکنیم. نگران امنیت تون هم نباشین و نکات ایمنی رو به تهمیداتی که در این جاها فکر کرده شده بسپارین.

  1. نروژ به دلیل مناظر زیبایش، جذابیت زیادی پیش گردشگران داره. این شهر واسه آدمایی که به تنهایی به سفر اومده ان بسیار امنه. چراکه پایین ترین آمار جرم و جنایت و افراد بی خانمان مربوط به این کشوره.
  2. مناظر طبیعی سوئیس واقعا بی نظیره. این کشور کوچکه و سیستم حمل و نقل عمومی تمیز و با کیفیتی داره.. شهرهای جذابی چون زوریخ و لوسرن روی آب قرار داشته و پیاده روی، خرید و نوش جون کردن غذاهای خوشمزه، تجربه ایه که در این کشور با اون مواجه میشین.
  3. وین یکی از دلایلیه که باید تنهایی به اتریش بیایید. کافه های فوق العاده ای در این مکان وجود دارن که می تونین قهوه مورد علاقه تون رو در اون سفارش داده و از طعم اون لذت ببرین. تنها نشستن پشت میز کافه های وین چیز عجیبی نیس و خیلیا این کار رو انجام میدن.
  4. سینک تره از جاذبه های توریستی ایتالیاه. این داهات که کنار ساحل قرار داره دارای ساختمانای رنگینیه که روی کوه قرار گرفتن. زندگی در این مکان به آرومی پیش میره و گزینه مناسبی واسه به تنهای سفر کردنه.
  5. یکی از مناطقی که پیشنهاد می شه به تنهایی سفر کنین، یوبود بالی است. شما در این مکان با زمینای برنج و جنگلایی پر از میمون مواجه میشین. یوبود هم اینکه یکی از مشهورترین مقاصد آبگرم در دنیاس پس به تنهایی به این مکان سفر کنین و از تنهایی خود لذت ببرین.
  6. تازگیا کیوتو واقع در توکیو به عنوان بهترین مقاصد گردشگری جهان شناخته شده. باغای رنگارنگ و پارکای زیبایی واسه بازدید وجود دارن که مانند اون رو هم ندیده اید.
  7. هر چند بعضی از مکانای جنوب آفریقا واسه به تنهایی مسافرت رفتن امن نیس اما پارک ملی کروگر مستثنیه. با کمک یه سافاری می تونین از حیات وحش این مکان دیدن کنین.
  8. خونه های سفید و آبی جزایر یونان این منطقه رو تبدیل به یکی از جذاب ترین مناطق گردشگری کرده. شما می تونین به تنهایی در این جزایر قدم بزنین یا با قایق از دور و بر اون دیدن کنین.
  9. توسکانی منطقه ای در ایتالیا با مرکزیت فلورانسه و بیشتر به عنوان ناحیه ای فرهنگی حساب می شه که شش میراث جهانی یونسکو در اون هست. شما از تماشای تاکستانای وسیع و بی انتهای اون سیر نمی شید.
  10. انگلستان به خصوص شهرهایی مانند یورک و کمبریج، تماشاگر توریستای تنهای زیادی طی سالیان سال بوده. بازارهای فضای باز، نمایش و تئاتر لندن و مناظر منحصر بفرد منچستر از دیگر جاذبه های گردشگری این کشور محصوب می شه.

لیست زیباترین جزایر و سواحل اندونزی

۲۰ جاذبه گردشگری برتر آسیا

الی گشت جهانگردی