سفر رفتن یا نرفتن، وسوسه این است.

zhiwaar تور یه روزه

 تابستون فصل سفره. فصل رقابت نزدیک تورهای مسافرتی. سفرهای تابستونی به اندازه ی میوه هاش رنگارنگه. زردآلو و هلو و شلیل و آلبالو و گبلاس همه مهیاست. دستت رو که دراز کنی از تور یه روزه یا چند روزه و خارجی و داخلی و تور تهرانگردی همه روی میزه در ظرفای قشنگتر و وسوسه انگیز. تورهای یه روزه شاید بازارشان داغ تر هم باشن، آدم ها به دنبال سایه ساری رخت سفر می بندند و جنگل ها و آبشارها میزبان مسافران تابستونی می شن. جنگل راش، جنگل الیمستان، ییلاق فیلبند، پلتگ دره و بسیاری دیگه نمونه های محبوب تور یه روزه تابستون ان.

تکراری نباشین، متفاوت سفر کنین

تابستون و تعطیلی مدارس فرصت مناسبی واسه سفرهای خارجیه. اداره های دولتی ( و بعضی خصوصی ها) هم حتما یه تعطیلی تابستونی دارن. این وسط اما معمولا مقاصد تکراری میزبان ایرانیان می شن. از ترکیه و ارمنستان و گرجستان گرفته تا سفرهای پر خرج تر مثل سفرهای اروپایی. این وسط اما مقاصد بکری از قلم می افتند که در دنیا پر طرفدارند و اتفاقا ایرونی ها می تونن بیشتر از هر ملی بودن دیگری از اون لذت ببرن اما نمی برند و نمی روند. مقاصدی مثل تاجیکستان و ازبکستان مثل این ان. تور ازبکستان پیشنهاد ما واسه یه تعطیلات متفاوت در آخر شهریوره. ازبکستان با معماری با شکوهش و مردمون آشنایش، با سمرقند و بخارایش، با موسیفی و شب های زیبایش می تونه یه سفر به طور کامل متفاوت رو براتون رقم بزنه.

zhiwaar تور ازبکستان

اگه تا حالا اهل سفر با تور نبوده باشین شاید این سوال براتون پیش میاد:

چه طور یه تور مسافرتی خوب رو انتخاب کنیم؟

راستش رو بخواین جواب این سوال خیلی قطعی نیس. ملاک انتخاب یه تور خوب جایی نوشته نشده. اما راهکارهایی هست که می تونین از اونا کمک بگیرین:

  1. با آژانس های مسافرتی مجوزدار سفر کنین. اگه می ببینن یه تور با قیمتی پایین تر از بقیه تورها خدماتی رو ارائه می دهد به اون شک کنین! چون که هیچ ارزانی ای بی حکمت نیس. مطمئن شید که تور مسافرتی مورد نظر مجوز از سازمان گردشگری داره.
  2. به شبکه های اجتماعی سر بزنین. این روزا همه ی آژانس ها و تورهای مسافرتی اینستاگرام دارن. به اینستاگرام اون ها سر بزنین و ببینین مخاطباشون چه تجربه ای از همسفری با اون ها داشته ان.
  3. قرارداد دریافت کنین. بدون قرارداد شما هیچ حق و حقوقی دارید. درسته که این وظیفه آژانس مسافرتیه که به شما قرارداد ارائه بده. اما خودتون در گرفتن اون پیگیر باشین.
  4. اگه تور خارجی می روید و هزینه و خطر زیادی رو متحمل می شید می تونید سری به سازمان میراث فرهنگی بزنبد و در مورد گذشته ی آژانس مورد نظر تحقیق کنین.
  5. با شرکتای معتبر سفر کنین. بعضی شرکتا واسه خود برندی دارن و ذهنیتی در مخاطب ایجاد کرده ان که این تصور از نوع فعالیتشون بوجود اومده مثلا شرکت بیساران گشت ژیوار این روزا یه برند فرهنگی شده که اتفاقا تور یه روزه و تور تهرانگردی از تورهای پرمخاطبشه.

تور نوروزی تایلند و پاتایا

نوروز امسال رو با کشف جاذبه های قشم، سپری کنین

تور ایران تور مسافرتی

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *