دو کشور ترکیه و قبرس، کشورای فوق العاده محبوبی از نظر توریسم می باشن که در ایران هم طرفداران خاص خود رو دارن که ما می بینیم که همه ساله و به خصو نزدیک تابستون که دبی غیر قابل تحمله مردم به این دو کشور که خنک تر هستن و از طرفی جاذبه های توریستی زیادی دارن روی میارن و از تفریحات اون استفاده می کنن. حال می خوایم درباره ترکیه و قبرس بیشتر بدونیم.

a1

ترکیه

ترکیه کشوری با جاذبه های توریستی فرواوانه و همیشه یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی ایرانیان بوده که در این باره تونسته به یکی از توریستی ترین کشورای مدیترانه تبدیل شه.

a2

ترکیه شهرهای توریستی زیادی داره و معروف ترین و محبوب ترین جایی که ایرانیا به اون سفر می کنن استانبول و بعد از اون آنتالیا و کوش آداسیه که این وسط بیشتر از همه طرفدار داره.

جاذبه های گردشگری استانبول جاذبه های گردشگری استانبول جاذبه های گردشگری استانبول

کشور ترکیه واسه توریستای خود امکانات زیادی رو جفت و جور کرده. هتلای قشنگتر، تفریح گاه های هیجان انگیز، سواحل دیدنی و شکل های جور واجور رستورانا و مراکز فرهنگی مختلفی که همه اینا رو در کنار بناهای تاریخی و معماری شکیل ترکیه که می ذاریم به این نتیجه می رسیم که بی دلیل هم نبوده که به این سطح از محبوبیت در میان گردشگران تبدیل شده.

قبرس

جزیره قبرس یکی از مهمترین و بزرگترین جزایر دریای مدیترانه بوده که طی دهه گذشته موفق شده با جذب سرمایه گذاریای خارجی به رشد و پیشرفت زیادی دست پیدا کنه، از اون جایی که قبرس در موقعیت آب و هوایی فوق العاده ای قرار گرفته و دارای آب و هوای مدیترانه ایه تموم توان اقتصادی خود رو بر صنعت توریسم گذاشته که در این مورد موفق بوده.

a6 a8 a7

جزیره قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شه که بخش شمالی اون به قبرس اروپایی می شناسنش و دارای جاذبه های گردشگری فراوانه، این جزیره که از دوران باستان مورد توجه امپراطوریای مختلفی چون؛ ایران، یونان، عثمانی و… قرار گرفته دارای جاذبه های تاریخی بسیار زیادی بوده و سواحل اون با آبای آروم  مدیترانه محیطی عالی رو واسه گردشگران جفت و جور کرده، یکی از بهترین تورهای اروپایی در داخل ایران هستش.

قشنگتر ترین جاذبه آنتالیا کجاس؟

سفر به کوش آداسی و آنتالیا و جزایر پوکت با تورهای عید امسال