پیست دارای دو رستوران است که یکی در کنار پیست مبتدی و دیگری در قله پیست می باشد. ضمناً رستوران دیگری نیز در پارکینگ وجود دارد که توسط بخش خصوصی دیگری به جز مجموعه پیست، ارائه خدمات 
می کند. بهداری پیست از دیگر امکاناتی است که در کنار پیست قرار دارد و اقدامات اولیه جهت کمک به آسیب دیدگان احتمالی ارائه می نماید. مکانی به عنوان مدرسه اسکی که زیر نظر هیئت اسکی استان تهران می باشد، جهت استقرار مربیان رسمی فدراسیون با کادری مجرب و آموزش دیده احداث شده است که آماده ارائه آموزش صحیح تکنیک های اسکی از سطح مبتدی تا پیشرفته به مراجعین می باشد که این کار علاوه بر توسعه ورزش مفرح اسکی باعث جلوگیری از آسیب دیدن افراد مبتدی و نو آموزان می گردد.
پایگاه قهرمانی واقع در طبقه فوقانی مدرسه اسکی دارای چند سوئیت از دیگر امکاناتی است که جهت اسکان تیم های ملی و شهرستانی در زمان برپایی اردوها پیش بینی گردیده است. تعدادی مغازه اجاره اسکی که به صورت تعاونی اداره می شوند در محدوده پیست وجود دارد که علاقه مندان و ورزشکارانی که نیاز به تهیه لوازم اسکی دارند می توانند با مراجعه به این مکان ها وسایل مورد نیاز خود را تهیه و به ورزش اسکی بپردازند. پارکینگ پیست با فضایی مناسب و کافی جهت استقرار خودروهای مسافران و ورزشکاران مراجعه کننده به این پیست در نظر گرفته شده است (سایت پیست اسکی دربندسر).
۲-۶-۲ پیست اسکی دیزین
ناحیه دیزین در کوهپایه های شمال غرب تهران و در رشته کوه های البرز مرکزی قرار دارد. کوه دیزین از شاخه های کوه گاجره به حساب می آید و ارتفاع آن ۳۶۰۰ متر از سطح دریا می باشد (شریفی اردانی، ۱۳۸۰).
اقلیم دیزین:
باد: بادهای مطلوب و نامطلوب در ۳ جهت در منطقه دیزین و گاجره وزیدن می گیرند. وجود این بادها و در نهایت تولید ابرهای باران زا و برف زا در جهت وزیدن آن ها شکل خاصی به پوشش بناها دیکته می کند.
درجه حرارت و رطوبت: طبق آمار ایستگاه هواشناسی مستقر در منطقه گاجره در سال ۱۳۶۵ حداقل درجه حرارت در اواخر دی و اوایل بهمن ماه در کوهستان دیزین ۲۱- درجه و حداکثر درجه حرارت در مرداد ۳۲+ درجه می باشد. بیشترین مقدار بارندگی در دی و بهمن با ۲۸۰ میلی لیتر بر سانتی مترمربع و کمترین مقدار آن در مرداد ماه ۳۰ میلی لیتر بر سانتی مترمربع می باشد. در این منطقه از اواخر آبان تا اواخر اردیبهشت بارندگی برف وجود دارد که خود باعث شده تا از نظر زمانی، طولانی ترین زمان استفاده از پیست های اسکی اطراف تهران در دیزین مهیا شود.
پوشش گیاهی: هرچه به ارتفاعات نزدیک می شویم از تراکم پوشش گیاهی کاسته می شود. با افزایش ارتفاع، پوشش گیاهی به صورت درختچه و بوته های تکی و دور از هم تبدیل می شود که در فصل زمستان زیر برف ها مدفون می شوند، عمر کوتاهی و فقط در تابستان دارند. در اواخر بهار یعنی خرداد و اواخر تابستان، پوشش سبز از علف و گیاهان تمام منطقه را می پوشاند (شریفی اردانی، ۱۳۸۰).
اقتصاد:
عمده شغل مردم دیزین مربوط به زمان باز شدن پیست اسکی دیزین می باشد. با آمدن اسکی بازان، توسط فروش موادغذایی، لوازم آرایشی یا اجاره دادن ویلاها و منازل مسکونی به مسافران و ورزشکاران، درآمد اصلی مردم منطقه تأمین می شود (شریفی اردانی، ۱۳۸۰).
فعالیت ها و امکانات منطقه:
فعالیت منطقه: در فصل گرم غالباً جهت پیاده روی و کوهنوردی و گاهی از زمین تنیس و پیست اسکی چمن مورد استفاده قرار می گیرد. فعالیت عمده منطقه و تفریح خاص آن ورزش اسکی است که در طول فصل سرد انجام می گیرد. فعالیت پیست اسکی دیزین از آذر ماه آغاز و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد که در سال های مختلف با توجه به حرارت هوا و میزان بارش برف متغیر است (شریفی اردانی، ۱۳۸۰).
امکانات:
دو هتل در قسمت پایین پیست (هتل ۱ و ۲) در ارتفاع ۲۶۵۰ متر از سطح دریا به همراه رستوران.
رستوران شاله در ارتفاع ۳۰۰۰ متری واقع در آخر تله کابین شاله.
رستوران چمن واقع در آخر تله سیژ چمن
شاله ها با گنجایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر و در فصل اسکی با گنجایش ۵۰۰ نفر
بالابرها با گنجایش ۶۶۰۰نفر
۱۹ کلبه ییلاقی جهت اسکان مسافران.
پارکینگ با گنجایش حدود ۳۰۰ اتومبیل.