این مسئله کمک قابل توجهی به ترویج سبک معماری باهاوس در سراسر جهان کرد و آن را به گفتمان مسلط در معماری و طراحی صنعتی مدرن تبدیل کرد، چنان که این مکتب هنری امروز نیز همچنان نفوذ جهانی خود را حفظ کرده است.
ایده ی دیوارهای غیر باروردر ساختمان آتلیه های مدرسه ی باهاس (۱۹۲۶) در دسوا ، آلمان ، طراحی والتر گرو پیوس
۱-۲-۳-دستاورد های باهاس
از دستاوردهای مهمی که در این مدرسه بسیار اهمیت داده شده طراحی حروف نوین است در واقع حروف بدون سریف و استفاده از حروف کوچک در ابتدای جملات و اسامی از ویژگی های این دستاورد بود که باهاس در سرلوحه ی کار خود قرار داده بود . در این مدرسه معروف جهانی هنرمندانی بنام از جمله پل کله ، یوهانس ایتن ، واسیلی ، کاندینسکی و موهولی ناگی تدریس می کردند که هر کدام برای خود غولی در دنیای هنر می باشند .
بررسی نمونه اهای داخلی
۳-۳-پردیس هنرهای زیبا
پردیس هنرهای زیبا و یا دانشکده هنرهای زیبا، یکی از دانشکده های دانشگاه تهران است که در رشته های هنری دانشجو می پذیرد. این دانشکده، یکی از قدیمی ترین مراکز آموزش عالی هنر در ایران است که به همت فرح پهلوی گسترش فراوانی یافت. ( دانشنامه دانشگاه تهران ۱۳۸۴ )
۱-۳-۳-تاریخچه
مدرسهٔ صنایع مستظرفه که به دست کمال الملک احداث شده بود مقدمهٔ تأسیس هنرکده دانشگاه تهران در سال ۱۳۱۹ شد، که از سال ۱۳۲۸ دانشکده هنرهای زیبا و از سال ۱۳۸۴ پردیس هنرهای زیبا نامیده شده است. دانشکده هنرهای زیبا در بدو تأسیس دارای رشته های معماری، نقاشی و مجسمه سازی بود و هم اکنون دارای ۴ دانشکده و ۱ گروه آموزشی زیر است: دانشکده های شهرسازی، معماری، هنرهای نمایشی و موسیقی، هنرهای تصویری و گروه مطالعات عالی هنر
۲-۳-۳- فعالیت های آموزشی
بسیاری از طرحهای پژوهشی پردیس شامل طراحی صنعتی و شهرسازی کشور، عناصر غیر فعال خورشیدی در مناطق کویری، تأثیر طراحی شهری ایران برروی حقوق و اخلاق اسلامی، بازآفرینی تصوری شهر از متون تاریخی، و غیره می باشد.
۳-۳-۳-امکانات آموزشی
کتابخانه
سایت کامپیوتر و مجله “هنرهای زیبا”
آمفی تئاتر با ظرفیت ۳۵۰ نفر
موسسه پژوهشی فرهنگ و هنر
گالری هنر تهران
تالار تئاتر تجربی
۵-۳-مدرسه ی ایرانشهـــــر
۱-۵-۳- تاریخچه ساختمان دبیرستان
طراحی بنا : زنده یادآندره گدار ( معمار فرانسوی
مجری : جمع زیادی از استادکاران یزدی از جمله زندهیاد استاد علی اکبر خرمی( معرف به اکبر آخوند
محل اجرا : شهر یزد ، ابتدایخیابان شهید رجایی ( خیابان ایرانشهر