معرفی اپلیکیشن پیکرز؛ یک سرویس حمل و نقل متفاوت

معرفی اپلیکیشن پیکرز؛ یک سرویس حمل و نقل متفاوت
نوامبر 13, 2019 No Comments فناوری edame

روزانه به کمک مترو، اتوبوس و تاکسی در سطح شهر سفر می کنیم و خود رو از نقطه ای به نقطه دیگری می رسانیم. اما در چند سال گذشته این روش کمی متفاوت شده و روشای سنتی با کمک گرفتن از تکنولوژی، لباسی تازه به تن کردن.

حالا با تلفنای هوشمندمون، با اسنپ و تپسی تاکسی می گیریم و با کمک الو پیک و دیگه سرویسای آنلاین، بار و بسته های جور واجور رو جا به جا می کنیم. حالا خوبیش اینه به کار گیری این اپا در میان مردم، با رشد خوبی هم مواجه بوده و همین عامل هم باعث شده تا بر تعداد این سرویسای آنلاین اضافه بشه.

با این حال تموم سرویسای حمل و نقل آنلاین ایرونی، کامل نیستن. با اینکه خیلی از اونا تلاش دارن تا با ویژگیای تازه شون، نیازای جور واجور مردم رو پوشش بدن، بازم با مشکلاتی رو به رو می شن که شاید براشون جواب مناسبی در آستین نداشته باشن.

مثلا یکی از مسائلی که الان بیشتر تاکسی یابای ایرونی با اون درگیر هستن، نبود وجود دسترسی به سرویسای دراختیار یا همون تاکسی دربسته. انگار با بیشتر سرویس دهنده های حال حاضر، نمی تونین واسه ساعاتی در روز، ماشینی رو به طور کامل در اختیار بگیرین و با اون در سطح شهر سفر کنین.

به همین منظور حالا پیکرز پا به میدون رقابت گذاشته تا این مشکل رو هم بر طرف کنه. پیکرز در اصل یه سرویس آنلاین حمل و نقل تازه و چند منظوره س که امکان جا به جایی بسته و هم اینکه سفر در سطح شهر رو جفت و جور می کنه.

اما مهمترین ویژگی پیکرز، امکان درخواست سرویس دراختیاره که میشه به واسطه اون، خودرو یا موتورسیکلتی رو به صورت ساعتی در اختیار گرفت و به هر نقطه ای از شهر سفر کرد. البته پیکرز به جز این ویژگی متفاوت، از ایده های دیگه هم وام گرفته و تقریبا به یه اپلیکیشن کامل و موثر تبدیل شده.

همونطور که گفته شد، با پیکرز هم میشه بسته جا به جا کرد و هم وسیله نقلیه ای واسه رفت و اومد پیدا کرد. به زبون ساده با نصب اپلیکیشن پیکرز، امکانات هر دو سرویس اسنپ و الو پیک در اختیارتون قرار میگیره و امکان درخواست خودرو و موتور سیکلت واسه امور جور واجور جفت و جور می شه.

با پیکرز هم میشه بسته جا به جا کرد و هم وسیله نقلیه ای واسه رفت و اومد پیدا کرد

از طرف دیگه کار کردن با پیکرز به لطف رابط کاربری مینیمال و ساده اش بسیار آسونه و کاربر با اولین نگاه به اپ اصلا گیچ نمی شه. با این حال رابط کاربری پیکرز کمی جای کار داره و نیازمند توجه از طرف پیشرفت دهندگانه.

رابط کاربری پیکرز بیشتر از اندازه خالیه و در اون شدیدا روی رنگ سفید تاکید شده. هم اینکه جای خالی المانای گرافیکی قشنگتر در منوها، شدیدا حس می شه و همین موضوع ظاهر اپ رو کمی خسته کننده کرده.

اما جمع و جور بودن رابط کاربری، روند کار با پیکرز رو بسیار ساده و آسون کرده که میشه از اون به عنوان یه نقطه قوت یاد کرد. واسه شروع کار با پیکرز هم مثل همه سرویسای آنلاین دیگه، نیازمند ایجاد یه حساب کاربری هستین.

با ایجاد حساب کاربری به منو اصلی پیکرز هدایت میشین که در اون سه گزینه، پیک، سواری و سرویس دراختیار جای گرفته. از طرفی هر کدوم از این گزینه ها، شامل زیر مجموعه هایی هستن که دسترسی به امکانات بیشتر رو ممکن میسازن. مثلا به کمک زیر مجموعه های گزینه پیک، می تونین اندازه بسته، نوع وسیله نقلیه و تعداد مسیرهای رفت و برگشت رو انتخاب کنین.

جمع و جور بودن همه المانای رابط کاربری، روند کار با پیکرز رو بسیار ساده و آسون کرده

حالا خوبیش اینه پیکرز در کار انتخاب طرحا و سرویسای جور واجور، دست کاربر رو بسیار باز گذاشته و افراد می تونن بسته به نیازشون از امکانات قابل قبولی بهره مند شن. فقط کافیه طرح و نوع وسیله نقلیه مورد نظرتون رو انتخاب کنین تا در سریع ترین حالت ممکن سرویسی مناسب با قیمتی قابل قبول دریافت کنین.

به کمک پیکرز، قادر به پرداخت هزینه سفر به صورت آنلاین هم هستین و می تونین بدون پرداخت وجه نقد، از امکانات این سرویس تازه بهره مند شید. با این حال اینم بگیم که پیکرز تازه به این میدون قدم گذاشته و خیلی از سرویس هاش هنوز غیر فعال هستن. فاز اولیه فعالیتای پیکرز با امکان درخواست موتورسیکلت شروع شده و فعلا شرایط واسه سفارش سرویس ماشین یا وانت آماده نیس.

از طرفی فعالیت پیکرز هنوز گستردگی چندانی نداره و تعداد وسائل نقلیه اش خیلی کم هستن. از این رو ممکنه زمان قبول کردن درخواست تون به وسیله پیکرز کمی طولانی شه. حتی ممکنه در بدترین شرایط هیچ فردی درخواست شما رو قبول نکنه و مجبور شید از سرویس دیگری استفاده کنین.

با این حال همونطور که گفته شد، پیکرز هنوز اول راه س و با امید به اینکه در آینده ای نه خیلی دور، فعالیت هاش در بخش حمل و نقل آنلاین رو گسترش بده و بر کیفیت سرویس هاش اضافه کنه.

دانلود از راه کافه بازار – دانلود از راه گوگل پلی

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *