نگاهی به داخل «پگاترون»، یکی از مرموز ترین کارخانه های ساخت آیفون

نگاهی به داخل «پگاترون»، یکی از مرموز ترین کارخانه های ساخت آیفون
نوامبر 13, 2019 No Comments فناوری edame

چند دقیقه ای از ساعت ۹ صبح در «پگاترون» (Pegatron) گذشته س؛ کارخانه ای که در حومه شانگهای قرار گرفته و کارکنان صورتی پوش اون، حالا آماده به کار شده و به صف وایس تاده ان تا به محض اینکه به اونا دستور داده شه، برن و به ساخت آیفون مشغول شن.

مردان و زنائی که در Pegatron کار می کنن، وقتی که میخوان وارد کارخانه شن، باید از اسکنرهای چشمی عبور کرده و کیف هاشون رو از گیتای بازرسی قبول نکنن. ساعت حضورشون ثبت می شه تا مدیران کارخانه مطمئن شن که هیچ کارگری، اضافه کار بیشتر از اندازه ای نداره و زیادتر از اندازه مجازی که تعیین شده، کار نمی کنه. از طرف دیگه، روند ثبت و بازرسی عنبیه چشم هر شخص، به کمتر از دو ثانیه زمان نیاز داره.

اینجا، یکی از مکان هاییه کهسود رسون ترین تلفن هوشمند جهان به تولید می رسه؛ پگاترون یکی از بزرگترین سازندگان آیفونه و با اپل همکاری تنگاتنگی داره. پس از چند سال اتهام به اپل و شرکتای چینی، مبنی بر ایجاد سیستمی براساس برده داری مدرن در کارخانه های این کشور، حالا شرکت ساکن کوپرتینو و Pegatron به روش و هدفی روی آورده ان که باعث می شه کارکنان چینی بیشتر از اندازه و ساعتای طولانی کار نکنن و به خاطر همین، حتما مشتاقند تا خبرنگاران رو واسه اولین بار به داخل همین کارخانه راه بدن.

آقای «جون شو» (John Sheu) که در داخل شرکت به نام «بیگ جون» شناخته می شه، خبرنگاران رو در داخل Pegatron همراهی می کنه. اون یکی از مسئولین اصلی و نماینده کارخانه پگاترونه؛ جایی که ۵۰ هزار کارگر، به تولید آیفون مشغول هستن. یکی از وظایف اصلی اش، اینه که اطمینان حاصل کنه هر ثانیه در هر دقیقه، به چیزی به درد بخور -تولید آیفون!- اختصاص داره و وقت کارکنان با بررسی کارت شناسایی و صفای اون هدر نمی ره. بیگ جون میگه: «هر ثانیه اش واسه مون مهمه.»

گیتای ورودی به فلزیاب دارن. هدف اونا، پیدا کردن گجت هاییه که به دوربین مجهز شدن. مدیران کارخانه دل شون نمی خواد کارگران دوربینی رو با خود به داخل آورده و از موبایلایی که در حال پیشرفت هستن، تصویری جفت و جور کرده و اونو در فضای مجازی جای بدن. همونجوریکه از گیتا رد می شن، با پوسترهایی رو به رو هستن که روی دیوار کنار نصب شده و روی اونا، تصاویر یا جملاتی الهام بخش به نمایش کشیده شده. به هر حال، باید افراد رو به شکلی از خودکشی منصرف کرد.

بعد به اونا کلاه هایی با رنگ آبی آسمونی و روکشای پلاستیکی داده می شه تا اونا رو در پای خود – روی کفشا- بذارن. حالا ۲۰ دقیقه از ۹ صبح گذشته و ۳۲۰ کارمند خط تولید، آماده ان؛ آمادگی شون رو هم به وسیله به صف شدن نظامی-گونه شون به نمایش میکشن.

زیر نگاه منتقدانه «بیگ جون»، فریاد میکشن: «صبح بخیر!». بیگ جون تنها نیس و در کنار اون، چند سوپروایزر دیگه هم حضور پیدا کردن. بعد به وسیله سوپروایزرها و به واسطه چند آیپد، اسکن عنبیه چشم انجام شده و شش دقیقه بعد، همه در حال کار کردن در خط تولید هستن. در روز ملاقات خبرنگاران از کارخانه نامبرده، یکی از کارگران خط تولید حالش کمی بده و سوپروایزر، به سرعت شخص دیگری رو جایگزینش می کنه تا اطمینان حاص کنه که معطلی ای در کار تولید آیفونا صورت نمی گیره.

کارخانه مورد بحث در گوشه ای از شهر «Xiu Yan» قرار گرفته، در کنار جاده «Shen Jiang». این، یکی از مرموز و مهم ترین کارخانه ها در مورد پیشرفت و ساخت آیفون بوده و مساحت اون تقریبا مساوی با ۹۰ زمین فوتباله. در داخل اون، یه میدون بزرگ، یه ایستگاه آتیش نشانی، اداره پست و حتی یه ایستگاه پلیس قرار گرفته. اتوبوسای مدرن و پر سرعت در اون تردد می کنن، کافه هایی بزرگ داره و فضای سبز هم در اون فت و فراوون پیدا میشه.

بیگ جون میگه: «این حقیقت که حالا چند خبرنگار رو به داخل این محیط فرستاده ان، به معنی اون هستش که میخوان شفافیت بیشتری به کارشون بدن و فشارهای خارجی، تاثیر خودشو گذاشته.»

در داخل مجموعه، کارخانه اصلی بازم مانند یه گوهر پر رمز و رازه. آدمایی که در اون کار می کنن البته می گن که پرداختا، هنوز اونقدر کمه که باید ساعات اضافه کاری داشته باشن تا بتونن نیازای شون رو برآورده کنن. این در حالیه که پگاترون، شرکتی که تا چند وقت پیش به «Asustek» (بخونین ایسوس) تعلق داشت، پس از فاکسکان، بزرگترین تولید کننده آیفون واسه اپله.

این کارخانه همین حالا از طرف سازمان دیدبان حزب کارگر چین متهمه که در سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۵، رقمی برابر با ۱۲۶۱ مورد اضافه کاری غیر قانونی داشته. البته خود پگاترون عقیده داره که در اون بازه وقتی تعطیلات زیادی وجود داشته و به خاطر همین، پرداختی کارگران سه برابر شده و در کل، این اتهامات بی اساسه. اپل هم این وسط به دور از گود وایس تاده و دخالت نمی کنه. سازمان یاد شده البته میگه که از اون زمان تا کنون ۴۴۱ مورد دیگه وجود داشته که این کارخانه از کارمندانش اضافه کاری غیر قانونی درخواست کرده.

«لی کیانگ» (Li Qiang)، دبیر سازمان دیدبان حزب کارگر چین، باور داره که سیستم تشخیص هویت اونا فقط واسه نمایشه و میگه: «مشکل برنامه ریزی درست دارن؛ وگرنه، صدها پرونده واسه کار کشیدن غیر قانونی از کارگران به وجود نمی اومد.»

پگاترون میگه که براساس دستورالعمل تنظیم شده از طرف سازمانای در رابطه، در آخر هر کارگر در ماه حق داشتن ۸۰ ساعت اضافه کاری رو داره و در این کارخانه به سختی یه کارگر به این حجم از زمان کارکرد می رسه. اپل در این مورد اعلام می کنه که شرکای سخت افزاری اش، پیرو قوانین محلی هستن و البته خود پگاترون میگه که این شرکت به همراه چندی دیگه از سازندگان بزرگ در چین، از قانون محدودیت ۳۶ ساعته واسه اضافه کار کارگران تو یه ماه و در کشور یاد شده، معافند.

زنجیره تامین کنندگان و کارخانه های اسمبل کننده اجناس اپل، به شکل دست چین شده به وسیله خود «تیم کوک» انتخاب گشته ان، اونم در سالای دور و وقتی که زیر نظر استیو جابز کار می کرد. شرکت ساکن کوپرتینوی کالیفرنیا میگه که در سال ۲۰۱۵ به ۶۴۰ پرونده در همین رابطه رسیدگی کرده در حالی که در سال ۲۰۱۳، تیمی از کارشناسان و پزشکان رو به پگاترون اعزام کرده تا چند پرونده مرگ در بین کارگران رو بررسی کنن. اپل میگه که یکی از کارگران که شخصی ۱۵ ساله بوده، از ذات الریه فوت کرده در حالی که در مورد بقیه سخن نمی گه. فقط میگه که دلایل مرگ، هیچ ارتباطی به شرایط کاری نداشته.

خانوم «دنس یائو» (Denese Yao) مسئول روابط عمومی خارجی شرکت پگاترون میگه: «تولید و ساخت، یه گناه نیس. مردم فکر می کنن که ما در حال گرفتن شیره جون کارکنان خود هستیم. ما فقط به اونا نشون می دیم که شرایط کاری موثر و مسئولیت مدار چیجوریه.»

واسه انجام همین کار هم، پگاترون از سیستم گرفتن هویت و اصالت سنجی جدیدش استفاده می کنه. کارمندان هر کدوم کارتایی رو به گردن می آویزن که به پایگاه داده منابع انسانی کارخانه وصل گشته و همینطوری زمان حضور اونا اندازه گیری می شه. با به کار گیری سیستم جدید، پگاترون میگه که تقریبا به شکل ۱۰۰ درصد موفق شده تا با کارکرد بیشتر از اندازه کارکنان مقابله کنه. مدیران کارخانه یاد شده می گن که همیشه استثناهایی هم هست که بیشتر مواقع به کارکنان خط تولید ارتباطی پیدا نمی کنه. مثلا، بعضی وقتا مهندسین مجبور هستن واسه رفع یه مشکل زیاد، بیشتر از اندازه در این محیط حضور داشته باشن. خود اپل در میان گزارشات گذشته خود گفته بود که کارکنان در کارخانه های چینی معمولا و در ۹۷ درصد از مواقع، تو یه هفته ۶۰ ساعت کارکرده ان.

این در حالیه که بخشی از کارگران از ایجاد شدن موقعیت اضافه کاری، خشنود هم هستن و میگن که به این شکل می تونن حقوق دریافتی شون رو بالاتر ببرن. یکی از کارگران که نام کوچکش «ما» (Ma) است و خواسته نام فامیل ایشون معلوم نشه، میگه: «در آخر ما اجازه داریم در هفته ۶۰ ساعت کار کنیم، اما کارگران بهتر می دونن که ساعت کار بیشتری رو در کارخانه حضور پیدا کنن، چون که حقوق دریافتی اونا پایینه. حقوق اضافه کاری ما یکم بیشتره، در نتیجه ترجیح می دیم همیشه اضافه کاری بیشتری هم داشته باشیم.»

«ما» میگه که سه سال پیش به این مجموعه پیوسته و در اون زمان، کارگران بیشتر از اندازه اضافه کار داشتن چون که می خواستن درآمد بالاتری به دست بیارن. اون میگه که این شرایط حالا دیگه جفت و جور نیس و یه کارگر نمی تونه بیشتر از یه حد مجاز کار کنه.

«بیگ جون» میگه دلیل این موضوع، به خاطر سیستمیه که اونم در طراحی اش نقش داشته. میگه گیت سه اهرمی کنترل عبور، به وسیله سیستمی که طراحی شده، می تونه کارت شناسایی هر کارگر رو اسکن کرده و مشخصات رو به آیپدهای کنترل کننده حضور و غیاب که در دست سوپروایزها هستن، برسونه. در این حالت، اگه یه شخص بیشتر از ۶۰ ساعت در هفته کار کرده باشه، به اون اجازه ورود داده نمی شه و این موضوع به اطلاع مدیر بخش می رسه.

«گوا وانلی» (Guo Wanli)، بیست و پنج ساله و شخصی که قبلا در خط تولید کارخانه یاد شده حضور داشته، میگه: «بعضی وقتا کارگران در روزای شنبه یا یه شنبه اجازه ورود پیدا نمی کنن.» اون در مورد کارگرانی صحبت می کنه که در روزای آخر هفته به شکل داوطلب اضافه کار داشتن و ظرفیت مجاز ساعات کار اونا تو یه هفته به اتمام رسیده.

یکی دیگه از مواردی که مدیران پگاترون علاقه مند بودن تا با خبرنگاران در میان بذارن، ایجاد شفافیت بیشتر در مورد مقدار حقوق پرداختی به کارکنانه. این افراد حالا می تونن با سیستم جدید، ساعات کار خودشون رو به شکل واضحی ببینن. این در حالیه که حقوق اونا هم مشخص بوده و لیستی از امتیازات در اختیارشون قرار میگیره که به اونا نشون میده حقوق شون در برگیرنده چه مواردیه. الان میشه گفت که متوسط دریافتی کارگران پگاترون در ماه، ۴۲۰۰ الی ۵۵۰۰ یوان چین -۶۵۰ الی ۸۵۰ دلار امریکا- است. یکی از کارگران نشون میده که حقوق پایه اون واسه یه ماه، ۲۰۲۰ یوانه در حالی که حالا یه آیفون ۶ در چین قیمتی برابر ۴۴۸۸ یوان داره.

بیگ جون میگه: «فکر می کنین مهم ترین موضوع واسه کارگران چیه؟ اونا میخوان در مورد حقوق دریافتی شون اطلاع دقیق تری داشته باشن.»

پگاترون بیان کننده جامعه و اقتصاد چینه. در این کشور سال هاست که سازمانای دیدبان و پشتیبان کارگران، واسه افزایش حقوقا می جنگن اما هنوزم سطح درآمدها در دست کم ممکن قرار داره. این در حالیه که سازندگان بزرگی مثل فاکسکان و پگاترون، بر بخش تولید و ساخت گجتای الکتریکی، از لپ تاپ تا تلویزیون، تلفن هوشمند و تبلت مسلط شدن.

اینک تمرکز خاص بر بهره وری و استعداد یابی قرار گرفته، چون که وضعیت حقوقا بهبود کمی داشته و البته نسلای کارگران قدیمی هم در حال کنار زده شدن هستن. حالا ساختمانای قدیمی در حال دادن جای خودشون به خوابگاهای مدرن تری هستن که در اون اینترنت رایگان هم پیدا میشه و سالنایی در اون هست که افراد می تونن به شکل دسته جمعی به تماشای تلویزیون بپردازند.

«جیانگ یانگ» (Jiang Ying)، یه پرفسور در بخش قانون کار در کشور چین میگه: «همه شرکتا و سازمانا، به دنبال بهبود دادن شرایط حقوقی و پراختای شون به کارگران هستن. خود کارگران هم این روزا اطلاعات خیلی بیشتری از قوانین کار پیدا کردن و این موضوع، کارخانه ها رو مجبور کرده تا وضعیت خودشون رو بهتر کنن.»

این در حالیه که کارخانه های چینی با مشکلی دیگه هم مواجه هستن: نیروی کار در حال کاهشه و سخت تر از گذشته میشه آدمایی رو یافت که حاضر به کار کردن در اینجور محیطایی باشن.

در رستوران، گروهی از کارکنان حاضر می شن تا نهارشان رو صرف کنن؛ اونا کلا ۵۰ دقیقه وقت استراحت دارن. از همه جای چین میشه آدمایی رو در پگاترون دید؛ از سیچوان در غرب و شاندونگ در شمال چین. بیشترشون هم فقط چند ماهه که به کار جدید مشغول شدن.

خانوم «Xu Na»، یه کارگر ۳۰ ساله میگه: «این کارخانه از بقیه مکانایی که در اونا کار کردم، محیط آروم تری داره. هیچوقت پیش نمیاد که در هفته، بیشتر از ۶۰ ساعت کار کنیم.»

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *