پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

الکترونیکی وضعیت اتاق ها، کارتهای هزینه مهمانان و مدیریت به کمک کامپیوتر باشد به یک محیط کاری تمام الکترونیک پیچیده، شبیه دفاتر تجاری یا میزهای رزواسیون خطوط هوایی می نماید. در همین راستا، امکان پردازش الکترونیکی اطلاعات بایستی به دلیل مسایل امنیتی و محرمانه هتل، تحت رویت کمتری نگه داشته گردد، ضمنا، طراح بایستی در طی گردهم آوردن کلیه تکنولوژی های لازم جهت طراحی، توانایی طراحی شکل مناسب مهمانپذیری را در مجموعه ترکیب میز پذیرش داشته باشد. طراحی قسمت جلوی یک میز پذیرش می تواند شکلهای مختلفی را به خود بگیرد واز مصالح شرعی ساخته شده باشد. صرفنظر از الفبای طراحی با سبک معماری مورد بهره گیری بعضی ملاحظات مهم طراحی نیز بایستی در نظر گرفته شده باشند.

۱- تعداد افرادی که به طور فعال به قسمت جلویی میز مراجعه می کنند مشخص کننده عرض و عمق سرتاسرآن می باشد. پیشنهاد شده می باشد که به ازای هر کارمند محیط کاری میز بین ۱۵۰ تا ۲۱۵ ساتیمتر و اینکه  برای هر ۱۲۵ تا ۱۵۰ اتاق یک محیط کاری اختصاص داده گردد. برای هر ۱۲۵ تا ۱۵۰ اتاق اضافی نیز یک محیط کاری دیگر بایستی ایجاد گردد. در مواقع مراجعه بیشتر، تعداد بیشتری کارمند مورد نیاز می باشد.

کادو فروشی m2 10.

آژانس مسافرتی m2 12.

تاکسیm2 6.

آرایشگاه زنانه m2 15

بانک m2 10.

صنایع دستیm2 20.

اطلاعات توریستیm2 10 .

فضاهای خدماتی – رفاهی

-فضاهای صرف غذا و نوشیدنی

الف- رستوران میهمانان اقامتی هتل

اگر ضریب اشغال هتل را ۵۰ در نظر بگیریم و هر اتاق به طور متوسط پذیرایی ۲ نفر باشد. به این ترتیب  نفر ۱۵۰×۲×۵۰%×۱۵۰٫

رستوران میهمانان هتل بایستی توانایی پذیرایی از ۱۵۰ نفر را داشته باشند با در نظر داشتن این نکته بایستی سرانه متر مربع هر نفر برای رستوران محاسبه گردد تا در انتها به ابعاد کلی رستوران برسیم.  در زمان سرور انواع آرایش های فضاهای پذیرایی این چنین آمده می باشد. اجزای داخلی اصلی یک رستوران، فهرست غذاهای آن، سرویس دهی، چیدن میز، نوع سوایل انتخابی، اندازه میز و سرتاسر فضای مورد نیاز صندلی بایستی بتواند به میزان زیادی تغییرکند. رستورانی که مشتریها را سریع راه می اندازد، به طور معمول از میز کوتاهتر و صندلی کوچکتری بهره گیری می کند. از سوی دیگر، آن دسته از رستورانهایی که مدت زمان بیشتری را سرویس دهی می پردازند و برجذابیت غذا خوردن تاکید می ورزند، از میزهای بزرگتر و صندلیهایی با راحتی بیشتر بهره گیری می کنند، با فاصله بیشتر بین مجموعه میزها.

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه