پایان نامه ارشد با موضوع هم سنجی برآورد Vo2peak با معادلات آلومتری منتخب در دانش آموزان دختر نوجوان چاق و غیرچاق

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هم سنجی برآورد Vo2peak با معادلات آلومتری منتخب در دانش آموزان دختر نوجوان چاق و غیرچاق

تکه ای از متن پایان نامه :

ای تانر و رادیوگرافی و تغییرات ساختاری دندان انجام می گردد (Sheikholslami, 2003). بسیاری از یا سن جوانه زدن دندان های شیری و همیشگی ملاحظه شده می باشد. اخیرا، آهکی شدن دندان های همیشگی برای برآورد مرحله بالیدگی دندان، به شیوه ای مشابه ارزیابی بالیدگی اسکلتی بکار می رود. معیار ارزیابی آهکی شدن  هفت دندان همیشگی در یک چهارم دهان، دمیرجیان در مرکز تحقیقات انسانی دردانشگاه مونترال[1] توسعه داد. معیار بر پایه ی ویژگی های مشترک هر دندان می باشد. هر دندان دارای تاج با نوک و ریشه می باشد. مراحل خاص شروع آهکی شدن نوک دندان تا شکل گیری ریشه و درنهایت نمو ریشه در بن دندان توصیف می گردد که هر کدام امتیازاتی دارند. جمع نمرات امتیازی، شاخصی را از بن دندان به دست می دهد که می توان آن را به سن دندانی در شیوه ای مشابه سن اسکلتی تبدیل نمود(مالینا و بوچارد، 1991/1381).

 

2-2-11 ترکیب بدنی

شاید بهترین تاثیر متمایزکننده ی هورمون های جنسی هنگام بلوغ، تحریک گسترش وزن عضله با تستوسترون، و چربی بدن با استروژن باشد. در بلوغ مردان، هم قد افزایش می یابد و هم وزن عضله. وزن عضله در پسر بچه 11 ساله 15 کیلوگرم می باشد. این افزایش به دنبال رشد ناشی از بلوغ، تا 17 سالگی به 35 کیلوگرم می رسد (Beunen,Mauna,1988).

در حالیکه این الگودر زنان متفاوت می باشد به این معنا که افزایش کمتر قد و وزن عضله اما انباشت معنادار چربی بدن مشاهده می گردد. وزن عضله ی دختر 11 ساله تقریبا مشابه با پسر هم سن و سال خودش می باشد(15 کیلوگرم). اما وی در 17 سالگی، تنها 22 کیلوگرم عضله کسب خواهد نمود. در 11 سالگی نسبت وزن بدون چربی به قد پسران و دختران یکسان می باشد(21/0)، اما در 17 سالگی این نسبت در مردان به 34/0 و در زنان به 26/0 افزایش می یابد. وزن عضله 53 درصد وزن مرد متوسط 17 ساله را تشکیل می دهد. اما در زن 17 ساله، این مقدار 42 درصد می باشد. در سال های قبل از بلوغ، این مقادی تقریبا 45 و 43 درصدند.

[1] University of Montreal

 

هم سنجی برآورد Vo2peak با معادلات آلومتری منتخب در دانش آموزان دختر نوجوان چاق و غیرچاق

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه