پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

۶-۱۴- فرایند طراحی

در این بخش کوشش برآن می باشد تا متراژ مورد نیاز هر فضا را بدست اوریم و مبلمان مناسب برای ان فضا را انتخاب نماییم.

فضاهای هتل را به ۴ فضای تقسیم شده:

۱- اتاقهای خواب.

۲- فضای عمومی.

۳- فضاهای خدماتی، رفاهی.

۴- فضاهای پشتیبانی.

طراحی اتاق های خواب:

ابعاد و اندازه گیری یکی از تصمیم گیریهای مهم در طراحی اتاق خوابها که بیشترین تاثیر را در پلان هتل دارد، انتخاب عرض خالص اتاق می باشد. این تصمیم، تعیین کننده مدول سازه تمام ساختمان می باشد، که شامل فضاهای عمومی و خدماتی در طبقات پائین تر نیزاست. معمول ترین اندازه ۷/۳ متر دیوار جانبی قرار داد که این امر، امکان انواع چیدمان را برای مبلمان می دهد. به عنوان مثال، تعدادی از طراحان داخلی، بجای انکه تخت را کنار دیوار قرار دهند آن را به صورت مورب قرار داده اند.

بطور کلی، افزایش عرض اتاقهای خواب به بیش از ۱/۴ متر، مزایای زیادی ندارد. این فضای کمی بزرگتر، نحوه مبلمان را بهبود نمی بخشد و فقط، هزینه های ساختمانی را، بخاطر افزایش مساحت راهرو و دیوار خارجی اتاق، فوق العاده افزایش می دهد. البته، اگر عرض اتاق ۹/۴ متر یا بیشتر باشد، گزینه های جدیدی برای چیدمان و طراحی اتاق ها به وجودمی آید: تخت یا تخت ها را می توان درک نار یک دیوار جانبی و فضای کار و نشیمن را در کنار دیوار روبرویی قرار داد. مضافا عرض، امکان طرح یک دستشویی فوق العاده لوکس را که دارای چهار تا پنج وسیله نصب شدنی و یک فضای ورودی بزرگتر می باشد، می دهد.

اتاق خوابهای گوه ای شکل که از خصوصیات بارز برج های استوانه ای هستند، از نظر طراحی دستشویی دارای معضلات خاص خود می باشند. در برج های کوچکتر، آن قسمت از اتاق که به سمت کریدور قرار داد، تنها بین ۸/۱ تا ۴/۲ متر می باشد و رد پلان های بزرگتر این اتاق ها، وجوه مشتی مانند چند بخشی بودن دستشوئیها (به خاطر ضرورت)، حداقل فضا برای لابی، فضایی بزرگی برای سالن و پنجره های گسترده ای که به جای دیوار بکار می روند را نشان می دهد، رقابت فزاینده های که در اندازه اتاق خوابها و مبلمان سطح بالا هست، برج های استوانه ای شکل کوچکتر را فی الواقع از مد افتاده و غیر قابل بهره گیری نموده می باشد.

 

۶-۱۵- پلانهای اتاق های خواب:

نقشه های اتاق خواب، انواع راه حلها را برای اسکان خانم ها و گروه های کاری در هتل، از هتلهای ارزان قیمت گرفته تا گردهمایی و لوکس، نشان می دهد. اتاقهای بزرگتر معمولا فضای نشیمن و کار بهتر و همچنین دستشویی های بزرگتر از معمول را نشان می دهد. استاندارد اتاق متل بین راهی و هتل، تخت ها، ۷۰ درصد از فضای اتاق نشیمن را اشغال می کنند فضای نشیمن محدود می باشد. یک

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه