پایان نامه ارشد رشته جغرافیا : با موضوع هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

ریشه انگلیسی این صنعت جدید در نام بسیاری از این مکان ها دیده می گردد. نیس یکی از اولین و خوش ساخت ترین  مناطق برای گذراندن  تعطیلات  می باشد که در ریوا در فرانسه  واقع شده، گردشگاه وسیعی در امتداد خط ساحلی که تا به امروز به عنوان تفرج گاه فرشتگان شناخته  شده و یا در مناطق تاریخی در قاره اروپا، هتل های کاخ مانند خوش ساخت با این اسامی شناخته می شوند. هتل بریستون، هتل کارلتون یا هتل مجستیک که نشانی از تسلط و نفوذ مشتریان انگلیسی می باشد به نواحی که در سالهای اولیه ساخته شده اند. حتی ورزشهای زمستانی در واقع به عنوان ورزش تفریحی و نه روشی برای جا به جای توسط طبقات خوش گذرات انگلیسی ابداع شدند.
   توریسم جمعی:

توریسم جمعی تا زمانی که دو چیز پدید نیامده بودند توسعه نیافت:

1-آموختن  زبان های  مختلف که  به حمل  و نقل  تعداد زیادی مسافر در زمان کوتاه به تفرج گاه ها کمک نمود.

2-  پیشرفت وضع اقتصادی که به طبع آن تعداد بیشتری از مردم از مزایای زمان تفریح و استراحت خود برخوردار شدند.

بزرگترین تحول اختراع راه آهن بود که در پنجم جولای1841اولین تور گروهی در تاریخ را متناسب نمود. بدین ترتیب یک ترن را برای گروهی از پیروان اصل منع استعمال مشروبات الکلی به صورت چنانچه بخواهیم درمورد تاریخچه جهانگردی مطالعه کنیم به خاطره و سرگذشت کسانی برخورد می کنیم که به نقاط مختلف جهان سفر کرده و مدت زمانی کوتاه یا بلند را بین اقوام دیگر به سر برده اند و نحوه زندگی، آثار هنری صنایع و دیگر خصوصیات ملل مختلف را از نزدیک دیده یا از زبان دیگران شنیده اند و پس از بازگشت، دیده هاو شنیده ها خود را به رشته تحریر درآورده اند یا برای دیگران اظهار کرده اند که سینه به سینه به نسلهای بعدی منتقل گردیده و بعضا جنبه افسانه نیز به خود گرفته می باشد.

این آثار مکتوب و به جا مانده به شناخت تاریخ، جغرافیایی مکانی و شرایط زندگی حکومتی گذشتگان کمک می کند. به علاوه، گاهی فعالیت جهانگردی در سرنوشت جوامع و اقوام مختلف و حتی جهان تاثیر داشته می باشد، مانند می توان به سفرهای دریایی گریستف کلمب اشاره نمود که پس از تحمل سختی ها و مرارتهای فراوان، پا به سرزمینی نهاد که بعدها نام آمریکا را به خود گرفت.

مارکوپولو نیز جهانگردی می باشد که به همراه پدر خود به چین رفت. مارکو مدتی در چین و جزایر جنوب شرقی آسیا سیاحت کردو  پس از بازگشت به وطن، سفرنامه ای به نام «عجایب» منتشر نمود.

در کنار این افراد، بزرگانی از ایران هم با سفر به نقاط مختلف جهان مجموعه ای از دیده ها و شنیده ها را جمع آوری کرده اندو کتب ارزشمندی در این زمینه به رشته تقریر در آورده اند. مانند دو کتاب گلستان و بوستان که نتیجه سالها جهانگردی سعدی شیرازی بوده می باشد و « تحفه النظار و غرائب الامصار» که حاصل سفرهای 29 ساله ابن بطوطه می باشد.

ناصر خسرو نیز در سن چهل سالگی به جهانگردی و سیر آفاق پرداخت و سفر نامه ای را که نتیجه هفت سال گردش در حجاز، آسیای صغیر، سوریه  مصر می باشد، به رشته تحریر در آورد.

   3-18- تاریخچه گردشگری در جهان و ایران

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه