پایان نامه ارشد هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

  • غالبا به فعالیت جنبی دیگری غیر از تامین امکانات اقامت شبانه اشتغال دارند مانند موسسات اختصاصی مربوط به مراکز درمانی، رفاه اجتماعی و مراکز اقامتی مجامع بین المللی.

3-2-   هتل

تعریف هتل:

هُتِل مکان مسکونی اجاره ای و نوعی از تاسیسات اقامتی عمومی می باشد که وسایل اقامت و سایر  خدمات مورد نیاز مسافران را بطور موقت فراهم می سازد و معمولا برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می گردد. هتل از کامل ترین واحدهای اقامتی رایج در جهان می باشد و از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به حساب می آیند و بیشتر مورد بهره گیری مسافران و گردشگران قرار می گیرند. بطوریکه هتل های مدرن و پیشرفته امروز دنیا در داخل خود کلیه خدمات مورد نیاز مسافران را اعم از اقامت پذیرایی، وسایل مذاکرات، بازرگانی، سیاسی، وسایل سرگرمی و گذران اوقات فراغت، نشستها و همایش های علمی و آموزشی وبرگزاری جشنها، فعالیتهای ورزشی نظیر شنا، ماهیگیری، قایقرائی و همچنین آرایشگاه، خدمات پستی و مخابراتی، فروشگاههای خرید و… را فراهم می نماید.

هتل ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد اتاق می رسد. علاوه بر اتاق ها و سوئیت های اقامتی، هتل ها دارای امکانات جنبی گوناگونی هستند. رستوران، استخر شنا، کافی شاپ و سالن اجتماعات نمونه‌هایی از امکانات هتل ها هستند. معمولا مشتریان هتل در اتاق ها و سوئیت هایی که دارای تخت خواب، توالت و حمام مجزا هستند ساکن می شوند. اتاقهای یک تخته و دوتخته مشتریان بیشتری دارند.

بخصوص در مناطق توریستی به عینه می توان مشاهده نمود. اصولا این خاصیت مناطق توریستی می باشد که خوراک بصری کوتاه مدتی را برای جلب توجه مسافران تولید می کنند که حاصل امر کاریکاتورهای مسخ شده از سبک های مختلف معماری می باشد که درهم ادغام شده و در پوسته های ظاهری بنا خودنمائی می کنند. در واقع طراحی هتل های امروزه به تزئیین پوسته ها تقلیل پیدا کرده می باشد.

از هتل در دسته بندی کاربری های شهری به عنوان یک فضای عمومی یاد کرده اند حال آن که بیشتر یک فضای خصوصی می باشد گوشه و کنار هتل سرشار از فضاهای مکث و شخصی می باشد. هیچ نگاه آشنا یا بیگانه ای سنگینی نمی کند. می توان ساعت ها در لابی هتل لم داد ودر افکار و تخیلات خویش غوطه ور گردید. دیگران سایه هایی بیش نیستند که شبح وار بدون اینکه دیده شوند می گذرند.

هتل بیشتر یک فضای ذهنی می باشد تا اینکه عینی باشد. خاطرات آن هم خاطراتی ذهنی هستند. ممکن می باشد هیچ اتفاق خاصی نیافتد حتی دریغ از یک سلام آشنا اما اقامت در هتل خاطره انگیز می باشد. بسیاری از هتل های امروزی این ویژگی ها را با امکانات رفاهی بالا تامین می کنند. گر چه این امکانات لازمه یک هتل خوب می باشد اما آن فضای غنی و سرشار ذهنی تنها از عهده قدرت مکان بر می آید که وظیفه معماران می باشد. حال این سوال مطرح می گردد که چگونه آن فضای رویائی و اسرار آمیز که قابلیت ارتباط بی واسطه با فضاو زمان را داراست خلق می گردد.

تمدن ها سابقه همجواری و همزیستی دراز مدتی را بر دوش می کشند و اشتراکات فراوانی دارند اگر ملل امروز با یکدیگر روبرو شوند زمینه های نزدیکی را به یکدیگر بهتر خواهند پیدا نمود پس چه بهتر می باشد که در این دکترینی که ایران با عنوان گفتگوی تمدن ها عنوان کرده می باشد معماران نیز دین خود را ادا کنند و با خلق فضاهای مناسب و امکانات روبنایی به پیشبرد هر چه بیشتر این طرح جهانی کمک کنند. سازمان جهانی جهانگردی WTO در سال 1985 تصویب نمود که جهانگردان بایستی در

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه