پایان نامه کارشناسی ارشد درباره هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

پاکیزگی باشد مسأله تأمین نور یکی از مسائل مهم و فنی و هنری و در عین حال بسیار حساس و ظریف می باشد حتی با مسائل روحی و روانی بی ارتباط نیست تأمین نور با کار کارکنان و راحتی مسافرین در ارتباط می باشد نصب لامپ های پر نور راحتی مسافران را از بین می برد بنابر این بایستی نور متعارفی را در نظر گرفت نور بایستی از نظر کمی و کیفی علاوه بر تأمین روشنائی مورد نیاز زیبائی دکور را به نحو چشمگیری افزایش دهد نور زیاد در راهرو ها مقبول نیست نور زیاد راهرو ها سبب می گردد مسافرین با هم بلند تر صحبت کنند سلف سرویس و اتاق ها بایستی دارای نور زیاد باشند هر نوری برای سلف مناسب نمی باشد مانند نور سبز زیرا رنگ غذا را بد نشان می دهد بهتر می باشد در رستوران ها از نور غیر مستقیم بهره گیری گردد نور پردازی بایستی با دور نما ها و دکورها هماهنگی داشته باشد زننده و خستگی آور نباشد موجب کسالت و خواب آلودگی نگردد.

 

 

۶-۱۰-بهره گیری از رنگ‌ها برای طراحی در هتل

منابع مختلف نور دارای رنگ‌های مختلفی می‌باشند. این منابع شامل لامپ نئون، شمع، خورشید می‌باشند. نکته دیگر اینکه وقتی نور به جسمی می‌تابد بعضی از نورها جذب می‌شوند و یکی از آنها منعکس می‌گردد که آن بازتاب رنگ اصلی‌اش می باشد که نور به آن تابیده. علاوه بر ته مایه هر رنگ، درخشندگی و اشباع نور در باز تاب رنگ مؤثرند، سطح اشباع هررنگ را می‌توان به عنوان بخش خالص آن رنگ در نظرگرفت. زرد خالص دارای سطح اشباع بیشتری نسبت به یک سایه زرد می‌باشد که مخلوطی از زرد و سیاه یا انعکاس رنگ‌های دیگر می باشد از رنگ‌های سرد و روشن می‌توان در طراحی رستوران‌ها بهره گرفت و مکان فوق را بزرگ‌تر از اندازه واقعی جلوه‌گر ساخت.

درجات مختلف نارنجی:

این رنگ از ترکیب دورنگ قرمز و زرد به دست می‌آید به همین دلیل دارای ویژگی‌های اقتدار رنگ قرمز و ملایمت رنگ زرد می باشد. این رنگ در فضاهای بزرگ به مراتب راحت‌تر از رنگ قرمز می‌نشیند. تاریخی باعث بالا رفتن روحیه می‌گردد. فضای گرم و آرامش بهتررا فراهم می‌آورد. درجات تیره آن رنگ‌های مناسبی برای فضاهایی زیرا اتاق‌های بازی، سالن غذاخوری مخصوص تفریحات مختلف راهروها می باشد نارنجی برای هر مکانی که عده‌ای به مقصود شرکت در مجمعی خاص بالذت بردن از اوقات خود در آن جمع می‌شوند رنگ فوق العاده می باشد و می‌تواند در افزایش خوشحالی و شادمانی تأثیر مهمی را ایفا کند در فضاهای مطالعه می‌تواند در ابعاد کوچک تر مثل کارهای چوبی قاب پنجره‌ها، درها و تخته‌های محل اتصال دیوار به کف یا از ترکیب آن با کمی سفید جهت به دست آوردن گلبهی ملایم و درجه روشن زرد آلویی (سفید آمیخته) بهره گیری کرد.

 

 

درجات مختلف زرد:

تداعی‌کننده اشعه خورشید، نشانه قیمتی بودن، پرروحیه و بانشاط. در مقیاس کم می‌تواند ناقل خوشحالی، امیدواری،فراوانی باشد و این رنگ به‌خصوص در مکان صبحانه‌خوری بسیار مناسب می باشد. رنگ زرد دارای خاصیت جلب و جذب می باشد به عنوان رنگ تأکید‌کننده و سمبلی در علم معماری می‌تواند تأثیر زیادی در طراحی داشته باشد، همانگونه که علامت مک‌دونالد با رنگ زرد خود همه جا جلب توجه می‌کند و اما زرد مایل به سبز اثر مضطرب‌کننده‌‌ای دارد. درجات مختلف رنگ زرد این رنگ‌های بسیار خوبی برای آشپزخانه خصوصاً در صورت عدم وجود نور کافی هستند. زرد رنگی می باشد که روحیه شاد و مثبت به افراد می‌بخشد بیشتر بکوشیم رنگ زرد را در کنار مکملش بنفش بهره گیری کنیم.

 

سبز:

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

Share this post

Post navigation

You might be interested in...