پایان نامه کارشناسی ارشد رشته جغرافیا :درباره هتل بانوان در شهر مقدس قم

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هتل بانوان در شهر مقدس قم

تکه ای از متن پایان نامه :

نواحى دشتى

این نواحى بیشتر در مرکز و شمال و شرق استان با شیب کم از اطراف به سمت دریاچه نمک و حوض سلطان کشیده شده و هر چه از نواحى غرب و کوهستانى جنوب به سمت دریاچه نمک و دشت مسیله حرکت کنیم از کیفیت آب و خاک کاسته شده و دشت هایى به شکل بیابان هاى خالى از سکنه با پوشش گیاهى منفرد به چشم می‏خورد. این مناطق در صورت احیاء، زیستگاه مناسبى جهت زیست جانورانى نظیر: جبیر، گورخر آسیایى، یوزپلنگ و پرندگانى نظیر: هوبره و انواع کبوتر می‏تواند باشد. هم چنین به علت شرایط خاص منطقه پرورش شتر در این مناطق به صورت پراکنده صورت می‏گیرد.
در فصل پاییز و زمستان (به خصوص زمستان) در اطراف دریاچه حوض سلطان و دریاچه نمک پرندگان مختلفى شامل حواصیل، غاز خاکسترى، آنقوت، لک لک و… که به این مناطق مهاجرت کرده اند را نیز می‏توان مشاهده نمود.
نواحى کوهستانى

این نوع خاص اکوسیستم را عمدتا در نواحى جنوب و جنوب غربى استان می‏توان یافت و به طور کلى این نواحى ارتفاع بیش از 1500 متراز سطح دریا را شامل می‏گردد و بیشترین حجم بارش استان در این مناطق بوده و منشا جریان رودهاى فصلى و در واقع پایگاه تمرکز جمعیت روستایى استان می‏باشد. پوشش گیاهى منطقه تقریبا غنى و به صورت پوشش می باشد کوهستانى می باشد و درختچه هاى بادام کوهى، ازگیل و پسته وحشى از شاخص هاى گیاهى این مناطق بشمار می‏رود.از جانواران منطقه می‏توان به: بز، گربه وحشى، گرگ، شغال، روباه، تشى، خوک وحشى و… و پرندگانى نظیر شکاری ها و برخى پرندگان پاسرى فرم اشاره نمود مانند: عقاب دشتى، دلیجه، شاهین، کرکس، انواع گنجشک و…

از مهم ترین نوحى کوهستانى استان می‏توان به منطقه شکار ممنوع پلنگ دره اشاره نمود که با وسعتى معادل 36،000 هکتار در جنوب غربى قم در 50 کیلومترى این شهرستان قرار دارد. وجود ارتفاعاتى مانند کوه آله و سخت حصار از ویژگ هاى توپوگرافى منطقه محسوب می‏گردد و وجود چشمه سارهاى فراوان و مناظر طبیعى زیبا از ویژگی هاى تفرجى منطقه بحساب می‏آید. پوشش گیاهى مناسب که از شاخص ترین گونه ها می‏توان به انواع گرامینه ها، گز، بادام کوهى (بادامچه) گون، کلاه میرحسن اشاره نمود و تنوع جانورى مناسب از قبیل: کبک، تیهو، بلدرچین، کل و بز، قوچ و میش، گرگ، گراز، شغال و روباه از پارامترهایى می باشد که در صورتى که مورد محافظت قرار گیرند می‏تواند در زمره مناطق خوب کشور باشد. این منطقه در آینده اى بسیار نزدیک به منطقه حفاظت شده تبدیل خواهد گردید.

4-6-  دیدنی های قم

قم بیشترین شهرت خود را مدیون حرم حضرت معصومه (ع) می باشد که زیرا نگینی در میان شهر            می درخشد و هرساله جمع کثیری از زائران را به سمت خود می خواند. قم دارای جاذبه های گردشگری متعددی می باشد.

این استان کوچکترین استان ایران و یک شاهراه  ارتباطی به شمار می رود از این رو هر ساله میزبان تعداد زیادی از مسافران و گردشگران می باشد.

به گزارش بانکی دات آی آر گرچه طبیعت سبز، کوه های بلند و قلل سفیدپوش، سواحل نیلگون و… زیبا و تماشایی می باشد، اما در کویر نیز مناظر شگفت انگیز و دیدنی های بسیار هست که در هیچ مسجد جمکران

هتل بانوان در شهر مقدس قم

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه