پایان نامه کارشناسی ارشد :هنجارها در جامعه دینی و تبلیغ کالاهای هنجارشکن در رسانه

پایان نامه کارشناسی ارشد :هنجارها در جامعه دینی و تبلیغ کالاهای هنجارشکن در رسانه
آگوست 27, 2016 دیدگاه‌ها برای پایان نامه کارشناسی ارشد :هنجارها در جامعه دینی و تبلیغ کالاهای هنجارشکن در رسانه بسته هستند دسته‌بندی نشده userk

پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :هنجارها در جامعه دینی و تبلیغ کالاهای هنجارشکن در رسانه

تکه ای از متن پایان نامه :

ریاست جمهوری سال 1968 (ایالات متحده آمریکا)، این فرضیه را مطرح کردند که رسانه‌های جمعی برای هر مبارزه سیاسی، اولویت هایی را تعیین می‌کنند و بر اهمیت توجه‌ها نسبت به موضوع‌های سیاسی اثر می‌گذارند. آنها مطالعه خود را با تمرکز بر «رأی دهندگان تصمیم نگرفته» انجام دادند؛ زیرا کسانی که هنوز تصمیم نگرفته‌اند، بایستی مستعدترین افراد برای آثار  برجسته‌سازی باشند ( سورین ، 1384 : 327 )

وجوه مختلف نظریه برجسته سازی را می توان بر اساس الگوی ارتباطات به توضیح زیر اختصار کرد: به لحاظ رسانه ای ، برجسته سازی فرایندی می باشد که طی آن رسانه ها سعی می کنند می‌کنند که موقعیت آنها در منظر سیاسی به خوبی قابل تشخیص می باشد.

و- اظهارات اشخاص: هنگامی که اشخاص معروف و معتبر راجع به موضوعی صحبت می‌کنند، فرایند برجسته‌سازی شتاب پیدا می‌کند.

ز- این نظریه  می گوید رسانه ها در انتقال پیام ها نوعی اولویت یا برجسته سازی به وجود می آورند.این نظریه بازهم  تاثیرات رسانه ها رادرحوزه رفتارمحدود می کند. اما با برجسته ساختن بعضی از موضوعات  می توانند بر اطلاعات مردم تاثیر بگذارند.به عبارتی ، رسانه ها گرچه نمی توانند تعیین کنند که مخاطبان چطور بیندیشند اما می توانند تعیین کنند که درمورد چه بیندیشند . مخاطب در این نظریه پویا می باشد اما مسئولیت جهت دهی به افکار مردم با رسانه هاست.

 

 

1-1-2-2- فرضیه محوری

محور اصلی: برجسته سازی عبارت می باشد از ساخت آگاهی عمومی و مرتبط با موضوعاتی، که در رسانه های خبری در مورد آنها صحبت نمی گردد. (موضوعاتی که با سکوت رسانه های خبری روبرو می گردد)

دو فرضیه بنیانی این نظریه که مبنای بسیاری از تحقیقات برجسته سازی می باشد، عبارتند از:

هنجارها در جامعه دینی و تبلیغ کالاهای هنجارشکن در رسانه مورد پژوهی ماهواره

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه