جفت و جور نسخه پشتیبان از پیامکای یه تلفن هوشمند اندرویدی در جیمیل بسیار آسونه. در ادامه با این مقاله همراه باشین تا چگونگی انجام این کار رو مرحله به مرحله به شما آموزش بدیم.

به چه چیزایی نیاز دارین؟

از دست رفتن پیامای متنی و پاک شدن پیامکا به سرعت انجام قبول می کنه. از تعویض گوشی موبایل بگیرین تا اتفاق افتادن یه اشتباه یهویی، همه و همه می تونن موجب از دست رفتن پیامای مهم شما شن. اما جفت و جور نسخه پشتیبان از اونا در حساب کاربری جیمیل بسیار آسونه. واسه شروع آموزش به سه چیز نیاز دارین:

  • تلفن هوشمند اندرویدی
  • دانلود اپلیکیشن  +SMS Backup از گوگل پلی و نصب اون
  • داشتن حساب کاربری جیمیل

قدم اول: پیکربندی حساب کاربری جیمیل واسه دسترسی به قرارداد IMAP

اپلیکیشن +SMS Backup واسه شروع به کار نیازمند دسترسی به قرارداد IMAP در حساب کاربری جیمیله. پس قبل از هر چیزی وضعیت حساب کاربری خود رو واسه یه بار هم که شده چک کنین. واسه این کار وارد حساب کاربری جیمیل خود شید و راه Settings –> Forwarding and POP/IMAP رو دنبال کنین.

فعال بودن قرارداد IMAP رو چک کرده و بعد با اسکرول به سمت پایین صفحه، تغییرات اعمال شده رو ذخیره کنین. این مورد تنها پیکربندی لازمه که باید در حساب کاربری جیمیل خود انجام بدین.

قدم دوم: نصب و تنظیم اپلیکیشن +SMS Backup

پس از فعال کردن قرارداد IMAP داخل حساب کاربری جیمیل، وقت اون رسیده که اپلیکیشن +SMS Backup رو از فروشگاه گوگل پلی دانلود و نصب کنین. پس از نصب اپلیکیشن مورد نظر باید اونو پیکر بندی کنین. بدین منظور +SMS Backup رو اجرا کنین. پس از ورود به اپلیکیشن اولین صفحه ای که با اون مواجه میشین، مثل تصویر زیره:

اولین قدم واسه راه اندازی این اپلیکیشن وصل کردن اون به حساب کاربری جیمیل تونه. روی گزینه Connect ضربه بزنین. پس از اون حسابای موجود روی تلفن هوشمندتون واسه شما نشون داده می شه و مجبورین واسه جفت و جور نسخه پشتیبان از پیامای خود یکی از این حسابای کاربری جیمیل رو به دلخواه انتخاب کنین.

حساب کاربری مورد نظر رو انتخاب و بعد مجوزهای لازم رو به اون بدین. پس از اون پنجره ای واسه جفت و جور فوری نسخه پشتیبان واسه شما به نمایش در میاد. می تونین با کلیک روی گزینه Skip از این مرحله گذر کرده و یا با انتخاب گزینه Backup فوراً از پیامای خود نسخه پشتیبان جفت و جور کنین.

روی گزینه Backup کلیک کنین. (اگه گزینه Skip رو انتخاب کنین، تموم پیامای موجود روی تلفن هوشمند شما به عنوان پیامکای پشتیبان گیری شده شناخته و ندیده گرفته می شن).

پس از این کار روند جفت و جور نسخه پشتیبان شروع می شه و با در نظر گرفتن تعداد پیامایی که دارین، ممکنه از چند دقیقه تا چند ساعت به طول انجامد. اپلیکیشن نامبرده تقریباً در هر ثانیه قادر به جفت و جور نسخه پشتیبان از ۱ پیام متنیه.

احتیاجی نیس واسه بررسی حساب کاربری جیمیل خود تا آخر این روند منتظر بمونین. کافیه از راه یه مرورگر وارد اون شید. پس از اون در اسلایدر جیمیل خود برچسبی جدید به نام SMS مشاهده می کنین. روی اون کلیک کنین.

شادباش می گیم. +SMS Backup به صورت خودکار از پیامای متنی شما نسخه پشتیبان جفت و جور کرده. این سیستم نه فقط پیاماتون رو ذخیره می کنه، بلکه از تصاویری که همراه با این متنا ارسال کردین هم نسخه پشتیبان میگیره. هماطنور که دیدید مراحل بالا بسیار ساده هستن؛ پس بذارین نگاهی به گزینه های پیشرفته تر داشته باشیم.

قدم سوم (اختیاری): فعالسازی گزینه جفت و جور نسخه پشتیبان به طور خودکار

اگه دلتون بخواد می تونین جفت و جور نسخه پشتیبان گیری به صورت خودکار رو فعال کنین تا در صورت فراموش کردن این کار اپلیکیشن به طور خودکار از پیامکاتون نسخه پشتیبان بگیره. واسه فعال کردن اون، از راه صفحه اصلی روی گزینه Auto backup کلیک کنین.

پس از اون روی گزینه Auto backup settings ضربه بزنین تا بدین وسیله بتونین دوره های تکرار رو مشخص کنین. تنظیمات پیش فرض کمی بزرگ نمایی شده هستن. فرض کنین پیامای MMS زیادی دارین و به دلیل صرفه جویی در مصرف اینترنت دل تون بخواد در مدت زمانای محدود و فقط از راه اتصال به شبکه Wi-Fi از پیامای خود پشتیبان بگیرین.

پس از راه اندازی پشتیبان گیری خودکار، به صفحه اصلی برگردین و به تنظیمات پیشرفته مراجعه کنین. اینجا می تونین تنظیمات رو واسه قسمتایی چون پشتیبان گیری، بازیابی و حتی اعلانا تغییر بدین.

در زیر بخش Backup هم گزینه های مفیدی چون غیر فعال کردن پشتیبان گیری از MMSا (واسه صرفه جویی در مصرف داده) و جفت و جور یه لیست سفید از تماسایی که می خواین از اونا نسخه پشتیبان جفت و جور کنین، هست.

بر خلاف بخش پشتیبان گیری قابلیتای زیادی واسه قسمت بازیابی در نظر گرفته نشده. با این حال می تونین از یه مزیت جیمیل محور بهره ببرین. پس از اون که +SMS Backup پیاماتون رو داخل جیمیل ذخیره می کنه، واسه هر کدوم از این پیاما یه موضوع بوجود میاره.

با ستاره دار کردن هر موضوع می تونین به +SMS Backup دستور بدین تا تنها مواد ستاره دار رو بازیابی کنه. با به کار گیری این سیستم در جیمیل، می تونین سریعتر از گذشته به پیامای مهم خود دسترسی داشته باشین و اونا رو بازیابی کنین.

با این آموزش می تونین از تموم پیامای خود داخل حساب کاربری جیمیل تون نسخه پشتیبان جفت و جور کنین و در صورت نیاز اونا رو دوبارهً روی تلفن هوشمند اندرویدی خود بازیابی کنین. تا حالا از پیامای خود نسخه یپشتیبان گرفتین؟ بدمون نمیاد تجربیات خود در این مورد رو با ما در قسمت نظرات به اشتراک بذارین.

SMS Backup Plus

  • SMS Backup Plus
  • قیمت: رایگان (با پرداخت درون برنامه ای)
  • سازنده: Jan Berkel
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۰٫۶۶۸ مگابایت

دانلود