۱۰- خشک تر باقی ماندن زمینهای مرطوب و یا خیس :
در صورت نصب سیستم گرمایش کفی ویرسبو در محلهای مانند آشپزخانه ، سرویسهای بهداشتی و زیر زمین ، در صورت خیس شدن کف این محلها بعلت شستشو  بسرعت خشک خواهد شد .
در سیستم های گرمایشی متداول، تا ۷۰% گرما نزدیک سقف جمع می شود و نزدیک کف دمای پایین تری را داریم. این شرایط محیطی با آسایش ما مطابقت ندارد. ما هنگامی آسوده تریم که پای ما گرم و سر ما خنک تر باشد. بنابراین گرما باید در جایی تولید شود که به آن بیشتر نیاز است، یعنی در کف.
سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ انقلابی در نحوه ی گرم کردن ساختمان هاست. در این سیستم، گردش آب گرم از درون شبکه ای از لوله های سوپرپایپ که در زیر کف نصب شده اند، حرارت را به آرامی توزیع می کند.
در سیستم گرمایش کفی شبکه لوله تمام کف را پوشش می دهد و بدین ترتیب توزیع حرارت بصورت یکنواخت است. حداکثر دمای کف در این سیستم ۲۹ درجه ی سانتیگراد است. آب گرم ورودی با دمای حدود۴۰ درجه ی سانتیگراد از طریق موتورخانه، پکیج، یا کلکتورهای خورشیدی تامین، و از طریق کلکتورهای ویژه توزیع می شود. سیستم گرمایش کفی برای کف های مختلف با پوشش های متفاوت از جمله سنگ، سرامیک، پارکت، و موکت مناسب است.
احساس مطبوعی را که سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ فراهم می کند، تنها با تجربه قابل لمس است. تغییرات دما در سیستم های گرمایشی با رادیاتور بخاطر توزیع نامناسب حرارت بسیار زیاد است اما در سیستم گرمایش کفی، حرارت به آرامی و به صورت یکنواخت توزیع می شود و با موازنه ی چهار عامل اصلی راحتی – یعنی دمای محیط، گرمایش تابشی، جریان هوا، و رطوبت نسبی – برای انسان احساس مطبوعی فراهم می شود.
سیستم گرمایش کفی در کشورهای صنعتی به صورت جزیی از معماری مدرن بدل شده است و با نرخ سالانه ۲۰% گسترش می یابد.
گرمایش کفی سیستم ساده ای است به شرطی که آن را بشناسید.
شکل- پروفیل دمایی سیستم گرمایش کفی به پروفیل ایده آل بسیار نزدیک است. گرما به آرامی از کف به سمت سقف منتشر میشود.
پای گرم و سر خنک، به سلامت کمک می کند.
مزایا در یک نگاه:
گرمای مطبوع و یکنواخت
عدم وجود رادیاتور، بنابراین:
معماری راحت تر: ضمن استفاده اقتصادی از فضا، امکان طراحی فضاها با جلوه ها و ایده های نو فراهم می شود.
دیوارهای تمیز: در ضمن، پرده ها تمیزتر می مانند و مبلمان و سایر اثاثیه منزل نیز دیرتر کثیف می شوند.
فضای مفید بیشتر: با بهره گیری حداکثر از فضای موجود، محدودیت رایج در تعیین محل اثاثیه ی اتاق هم دیگر وجود ندارد.
ایمنی و بهداشت :
هیچ سطح داغ و یا لبه ی تیزی وجود ندارد، و برای بیماری های آلرژیک مانند آسم، و بیماری های مفصلی مانند رماتیسم بسیار ایده آل است.
صرفه جویی در مصرف انرژی: در مجموع، سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ بین ۳۰ تا ۵۰% باعث کاهش مصرف انرژی می شود.
ارزش افزوده برای ساختمان: ارزش یک منزل، با میزان آسایشی که برای ساکنینش فراهم می کند نسبت مستقیم دارد.
به این ترتیب، برای استفاده از گرمایش کفی سوپرپایپ دلیل بیشتری لازم نیست. بلکه سوال واقعی این است که چرا از گرمایش کفی استفاده نکنید!
سیستم گرمایش کفی سوپرپایپ
آسایش در یک خانه ی مدرن …