۶ راه برای شخصی سازی صفحه ی ورود و لاک اسکرین ویندوز ۱۰

۶ راه برای شخصی سازی صفحه ی ورود و لاک اسکرین ویندوز ۱۰
نوامبر 13, 2019 No Comments فناوری edame

اگه مثل ما از کاربران ویندوز ۱۰ هستین، احتمال می دیم که تا حالا واسه شخصی سازی صفحه ورود (Sign-in) و لاک اسکرین ویندوز اقدامی نکرده باشین.

اما بد نیس بدونین که این دو صفحه به طور کامل جدا از هم از هم بوده و می تونن با در نظر گرفتن نیاز کاربران با اعلانا، وضعیت برنامه ها و تصاویر کم مثل سرویس بینگ شخصی سازی شن. بخاطر این می خوایم تا در این مطلب ۶ راه واسه شخصی سازی صفحات لاک اسکرین و ورود ویندوز ۱۰ رو به شما آموزش بدیم.

اضافه کردن کورتانا به صفحه لاک اسکرین

همونطور که میدونید کورتانا در بروزرسانی سالیانه ویندوز ۱۰ به روزرسانی بزرگی رو گرفت. حالا و با به کار گیری این دستیار هوشمند می تونین بدون باز کردن قفل سیستم قرار ملاقاتای خود رو ببینین. واسه اضافه کردن کورتانا به صفحه لاک اسکرین، اونو باز کرده و به بخش Settings > Lock screen > Use Cortana even when my device is locked برید.

این اقدام به کورتانا اجازه میده تا در زمان قفل بودن دستگاه به وظایف پایه ای چون مراجعه به اطلاعات جور واجور یا وضعیت آب و هوا دسترسی داشته باشه. اگه می خواین این دستیار دوست داشتنی به اطلاعات شخصی شما مثل قرار ملاقاتا دسترسی داشته باشه، باید تیک گزینه Let Cortana access my calendar, email, messages, and Power BI data when my device is locked رو بزنین.

فعال کردن Windows Spotlight

کلا در ویندوز ۱۰، سه گزینه متفاوت واسه تصویر پس زمینه لاک اسکرین در اختیارتون قرار داره: عکس منتخب شما، یه اسلایدشو و یا ویندوز اسپات لایت که یه سری از تصاویر منتخب بینگ رو به عنوان پس زمینه صفحه قفل رایانه شما انتخاب می کنه.

تصاویر اسپلات لایت دارای یه چرخه ثابت هستن؛ شما می تونین به این تصاویر امتیاز بدین تا بینگ واسه مراجعات آینده بدین وسیله بفهمه که از کدوم تصویر خوشتون اومده و یا کدوم تصاویر رو دوست ندارین. واسه روشن کردن این قسمت به منوی تنظیمات رفته و به دنبال کردن راه Personalization > Lock screen > Background، در پایین این منو گزینه Windows spotlight رو انتخاب کنین.

اضافه کردن اپلیکیشن به لاک اسکرین

اگه می خواین یه لاک اسکرین کاربردی داشته باشین بد نیس بدونین که می تونین ۸ اپلیکیشن به طور کاملً متفاوت رو به این بخش اضافه کنین؛ اپایی که می تونن در بخش فعالیت شون اطلاعات کوتاه و مفیدی در اختیارتون قرار بدن.

واسه اضافه کردن این اپلیکیشنا راه  Personalization > Lock screen > Choose an app to show detailed status یا Choose apps to show quick statuses رو دنبال کنین. پس از اون کافیه روی اپلیکیشنی که می خواین ضربه زده و یا کلیک کنین.

هم اینکه اگه نمی خواین اپلیکیشنا نشون داده شن روی هر یک کلیک کرده و گزینه None رو انتخاب کنین. اپلیکیشنایی که قادر به نمایش وضعیتا هستن شامل مواردی چون Weather ،Skype ،Calendar ،Mail ،Store و Xbox می شن. البته بسته به اپلیکیشنایی که در رایانه تون نصب کردین این موارد می تونن متفاوت باشن.

عوض کردن تصویر پس زمینه صفحه ورود

شایدً شمام مانند ما از دیدن تصویر پس زمینه پیش فرض ویندوز ۱۰ در لحظه ورود به دسکتاپ خسته شدین. اما حالا و با به روزرسانیای جدید قادر هستین از شر این تصویر خلاص شید. در مورد تصویر پس زمینه صفحه ورود دو گزینه پیش روتون قرار داره: به کار گیری یه رنگ ساده و یا تصویری جذاب که در این صفحه به نمایش گذاشته شه.

واسه جا به جایی بین این گزینه ها منوی تنظیمات رو باز کرده و راه Personalization > Lock screen > Show lock screen background picture on the sign-in screen رو دنبال کنین.اگه این گزینه رو خاموش کنین با یه رنگ ساده به عنوان پس زمینه صفحه ورود مواجه میشین. واسه انتخاب کردن رنگ مورد نظر خود کافیه به بخش Personalization > Colors Personalization > Colors رفته و رنگ مورد علاقه خود رو انتخاب کنین.

مخفی کردن نشانی ایمیل

اگه می خواین حریم شخصی تون رعایت شه، در ویندوز ۱۰ می تونین نشانی ایمیل خود رو که روی صفحه ورود به سیستم عامل نشون داده می شه، مخفی کنین. در بروزرسانی سالیانه ویندوز ۱۰ این گزینه به صورت پیش فرض روشنه. شما می تونین این ویژگی رو با باز کردن منوی تنظیمات و رفتن به Accounts > Sign-in options > Privacy > Show account details (e.g. email address) on sign-in screen  خاموش یا روشن کنین.

غیر فعال کردن اعلانا

اگه نمی خواین که نوتیفیکیشنا هنگام قفل بودن دستگاه به شکل پاپ-آپ براتون به نمایش درآیند، می تونین خیلی راحت اقدام به غیر فعال کردن شون کنین. واسه انجام این کار منوی تنظیمات رو باز، راه System > Notifications & actions > Show notifications on the lock screen رو دنبال و بعد اونو خاموش کنین.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *