سرویس وایمو رونمایی شد

سرویس وایمو

طی مراسمی در نمایشگاه ایران تلکام۲۰۱۳ از سرویس «وایمو» رونمایی شد.

اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران اعلام کرد: صبح روز یکشنبه ۷ مهرماه طی مراسمی که در سالن اختصاصی همراه اول در نمایشگاه ایران تلکام۲۰۱۳ با حضور خبرنگاران برگزار شد، از اولین شبکه اینترنت بی سیم محلی در ایران «وایمو» رونمایی شد.

این سرویس به صورت مشترک که بوسیله «همراه اول» و «روشن کننده نت» ارائه می شه خدمات باند وسیع رو از راه wifi به هموطنان عرضه می کنه.

براساس این گزارش در مراسم رونمایی از سرویس وایمو که مدیران عامل دو شرکت «همراه اول» و «روشن کننده نت» حضور داشتن، مهندس صدوقی مدیرعامل اپراتور اول ضمن اعلام دلایل ارائه اینجور سرویسی گفت: وقتی همراه اول دولتی بود اجازه ورود به اپراتوری وایمکس داده نشد. پس از خصوصی شدن ۴۰ درصد از سهام مدیریتی روشن کننده نت خریداری شد که الان سهم غالب بازار وایمکس کشور رو در اختیار داره، ایشون اضافه کرد: با در نظر گرفتن اینکه نگرانی باند وسیع در حال هفت ساله شدنه، همکاران ما در روشن کننده نت پیشنهاد همکاری در غالب پروژه وایمو رو دادن شاید بخشی از فضای خالی نبود ارائه نسل سوم گوشی موبایل از این روش جبران شه.

در ادامه مهندس اصفهانی مدیرعامل شرکت روشن کننده نت هم در تشریح سرویس وایمو گفت: امروزه سرویس دهی باند وسیع از راه wifi بسیار رایجه و ما بیشتر از یکساله که روی این پروژه کار می کنیم.

اصفهانی اضافه کرد: قراره سیستم بیلینگ وایمو متمرکز و ثبت نام فقط یه بار صورت بگیره. هموطنان می تونن از راه گوشی موبایل، لپ تاب و تب لت از این سرویس استفاده کنن. چون از تکنولوژی wifi استفاده می شه مشترک واسه استفاده احتیاجی به مودم و دستگاه های اضافی نداره.

ایشون از راه اندازی ۵۰۰ نقطه تو تهران واسه ارائه این سرویس خبر داد و گفت: در حال افزایش این نقاط و هم اینکه پیشرفت این شبکه در شهرهای بزرگ هستیم.

ایشون گفت: مشترکین همراه اول، مشترکین روشن کننده نت و در ادامه کاربران عادی می تونن از سرویس وایمو استفاده کنن. کاربران همراه اول از سه روش «ارسال عدد ۳ به ۸۹۶۹»، «تماس با مرکز اطلاع رسانی ۹۹۹۰» و «شماره گیری کد دستوری #۲۱۲*۱۱۱*» واسه به کار گیری وایمو ثبت نام کنن.

اصفهانی در آخر سخنان خود سطح امنیتی سرویس وایمو رو مطلوب دونست و گفت: اگه سطح امنیتی وایمو از بقیه دسترسیا به باند وسیع بیشتر نباشه کمتر نیس.

Share this post

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *