مراحل ایجاد یه سایت محبوب Google از نظر سئو

قبل از هرچیز  و بعد مطلب چیجوری در صفحه اول گوگل قرار بگیریم  رو بخونین ، حال چند نکته مهم زیر رو مورد توجه بذارین .

۱- به بازدیدکنندگان اطلاعاتی که میخوان ارائه بدید
ارائه مطالب با کیفیت در صفحات خود، مخصوصا صفحه اصلی شما. این مهمترین کاریه که باید انجام بدیم. اگه صفحات شما شامل اطلاعات به درد بخور باشن، محتوای اونا تعداد زیادی بازدید کننده رو جذب می کنه و وبسایتا رو واسه پیوند به سایت شما جذب می کنه. در ایجاد یه سایت به درد بخور ، اطلاعاتی رو بنویسین که به روشنی و دقیق موضوع شما رو توصیف کنه.

۲-مطمئن شین که سایتای دیگه به شما پیوند دارن
لینکا به خزندهای گوگل کمک می کنن تا سایت شما رو پیدا کنن و می تونن جایگاه سایت شما  رو در یافته های جستجوی گوگل زیاد کنن.

وقتی یافته ها رو واسه جستجوی جستجو می کنین،  Google از تکنیکای رایج متن استفاده می کنه تا صفحه هایی رو نشون بده که هم مهم و هم مربوط به جستجو هستن. گوگل تفسیر یه پیوند از صفحه A به صفحه B رو به عنوان یه رای بوسیله صفحه A واسه صفحه B تفسیر می کنه.
یادتون باشه که الگوریتمای گوگل می تونن پیوندهای طبیعی رو از لینکای غیر طبیعی تشخیص بدن. لینکای طبیعی به سایت شما به عنوان بخشی از وجود دینامیک وب ، وقتی که سایتای دیگه محتوای شما رو با ارزش و واسه بازدید کننده خود به درد بخور می دونن، پیشرفت پیدا میکنن . فقط لینکای طبیعی واسه رتبه بندی سایت شما به درد بخور هستن.

۳-سایت خود رو خیلی راحت قابل دسترس کنین
ساخت سایت با ساختار پیوند منطقی طوری که هر صفحه از دست کم یه پیوند متنی ایستا بهره مند باشه.
واسه بررسی سایت خود از یه مرورگر متن مانند Lynx استفاده کنین. بیشتر عنکبوتا سایت شما رو مشابه  Lynx می بینن. ویژگیایی مانند جاوا اسکریپت، کوکیا، شناسهای جلسه، فریما، DHTML، یا Macromedia Flash از دیدن کل سایت شما تو یه مرورگر متن جلوگیری می کنن، که ممکنه عنکبوتا اونا رو خالی کنن.

۴-کارایی که باید از انجام اونا دوری کرد
صفحه خود رو با لیستی از کلمات کلیدی پر نکنین .

اگه سایت شما شامل صفحات، پیوندها یا متن هاییه که شما قصد دیده شدن اون رو ندارین،اونا رو از دسترس خارج کنین چون که این پیوندها و صفحات google رو گول می زنه و ممکنه سایت شما رو ندیده بگیره.

بعضی از شرکتا ادعا می کنن که رتبه سایت شما رو در یافته های جستجو گوگل تضمین می کنن. در حالی که فقط می تونن محتوای سایت شما رو بهتر کنن، به کار گیری دیگر تاکتیکای گول زننده واسه گمراه کردن موتورهای جستجو می تونه سایت شما رو در فهرست ممنوع گوگل بذاره .

واسه نمایش محتوا یا لینکا از تصاویر استفاده نکنین. خزنده گوگل متن موجود در گرافیک رو تشخیص نمی ده. از تگ  ALT تصاویر استفاده کنین اگه محتوای اصلی و کلمات کلیدی در صفحه شما نمی تونن به شکل HTML معمولی قرار گیرد.

چندین نسخه از یه صفحه رو در زیر URL های جور واجور ایجاد نکنین. خیلی از سایتا فقط نسخه های متنی و چاپی صفحات رو ارائه میدن که دارای محتوای مشابه با صفحات غنی گرافیکی در رابطه هستن. اگه سایت شما دارای محتوای یه جوره که از راه URL های جور واجور میشه به اون دسترسی پیدا کرد، از اینکار دوری کنین .