چگونه در اینستاگرام یک صفحه موفق داشته باشیم؟

اینستاگرام در بین شبکه های اجتماعی موجود در ایران، در یکی از بالاترین رده های محبوبیت بین کاربران قرار داره و از این رو مهم بودن این اپلیکیشن کاربردی که قابل استفاده در همه محیطا هست، بسیار مهم بین کاربران و صاحبین کسب و کاره. اما با این حال، در اینستاگرام با محیطای بازتر و پویاتری نسبت به شبکه های اجتماعی دیگه، روبرو هستین پس لازمه بدونیم چیجوری در اینستاگرام یه صفحه موفق داشته باشیم. با سئو پارسیان همراه باشین.

سرفصل محتوا

 • ۱- عکس پروفایل جذاب داشته باشین
  • چه عکس پروفایلی انتخاب کنم؟
 • ۲- صفحه کاربری خود رو با هشتگ به بقیه معرفی کنین.
 • ۳- تعداد مطالب صفحه تون رو بالاتر ببرین.
 • ۴-به صورت روزانه پست بذارین
 • ۵- به کار گیری عکسا و ویدئوای با کیفیت
 • ۶- عکس هاتون رو ویرایش کنین
 • ۷- ظاهر رسمی و موجهی داشته باشین
 • ۸- واسه گذاشتن لینک از قسمت معرفی استفاده کنین
 • ۹– صفحه خود رو تبلیغ کنین
 • ۱۰- رفتارای نامتناسب با قوانین اینستاگرام رو خط بزنین
 • ۱۱- جواب کامنتای کاربراتون رو بدین

۱- عکس پروفایل جذاب داشته باشین

شاید براتون عجیب باشه ولی نداشتن عکس پروفایل مناسب بیشتر از هر چیز به صفحه شما صدمه میزنه. عکس پروفایل اولین خاطره کاربر از صفحه شماس، اگه این تصویر جذاب نباشه مطمئا باشین که کاربر صفحه شما رو ترک می کنه.

چه عکس پروفایلی انتخاب کنم؟

عکس پروفایل شما باید نمایانگر فعالیت صفحه شما باشه، اگه کار و کاسبی شناخته شده ای هستین یه لوگوی مناسب و پولیش شده بهترین نتیجه رو داره، اگه صفحه شخصی دارین تلاش کنین  تصویری از خودتون ارائه بدید که نمایانگر فعالیت حرفه ای شما باشه، مثلا اگه مهندس هستین، تصویر خود رو در محل کارتون بذارین، لازم نیس حتما مستقیم به دوربین نگاه کنین. یه عکس به ظاهر تصادفی که بوسیله عکاس حرفه ای گرفته شده باشه می تونه بهترین تاثیر رو روی صفحه شما بگزارد .

۲- صفحه کاربری خود رو با هشتگ به بقیه معرفی کنین.

یکی از بهترین راه ها و صد البته رایگان ترین راه ها واسه معرفی صفحه شما در اینستاگرام به بقیه، به کار گیری هشتگ در زیر پست هاتونه. البته یادتون نره که به کار گیری هشتگ، در حالتی کارسازه که صفحه و پست شما در حالت عمومی قرار داشته باشه. واسه شروع در آخر نوشته تون ،از هشتگای در رابطه استفاده کنین تا در صفحات گردشی بیشتر و بالاتر دیده شید. کم کم که تعداد دنبال کنندگانتان بیشتر شد، از هشتگای کمتر هم می تونین استفاده کنین.

نکته! به دنبال نوشت هاتون از کسائی که از پست شما دیدن کردن بخواین تا به صفحه شما سر بزنن و شما رو دنبال کنن. این جور با یه تیر دو نشون زده این. پی نوشته های منحصر به فرد و مناسبی واسه پست خود بنویسین. نکته مهمی که در مورد جذب مخاطب به صفحه مجازی شما هست اینه که، صبر داشته باشین تا مردم به صفحه شما جذب شن.

۳- تعداد مطالب صفحه تون رو بالاتر ببرین.

در میان صفات وجود فضای مجازی اینستاگرام، این توانایی هست که آمار درستی ار تعداد پستای منتشر شده رو به شما نشون بده که بیشترین بازدید رو داشتن. این اتفاق این جور میفته که مطالبی که تعداد بازدید بالاتری داشتنه ان و بین دیگرانی که شما رو دنبال می کنن محبوب بودن، در بالاترین جایگاه لیست مطالب در گردش شما قرار می گیرن و شما با به کار گیری این مزیت می تونین در یابید که هرکدوم این مطالب از محبوبیت بالاتری بهره مند هستن و از کدوم دسته مطالب بیشتر استفاده کنین. با به کار گیری این روش شما می تونین در مدت زمان کمی، مطالب محبوب بسیاری که با مضمونای مربوط به صفحه شما در هماهنگی و خوانش باشن، استفاده کنین. کلا ارزش یه صفحه مجازی در پیش روی مخاطبان، به مطالب و تعداد اون هستش. بخاطر این اگه بتونین با سرعت، مطالب زیادی در حدود ۱۰۰ الی ۱۵۰ پست در صفحه خود بذارین، ارزش بهتری نسبت به یه صفحه کم پست، به صفحه خود دادین. بعد از این که مطالب خود رو آماده کردین و در صفحه عمومی قرار دادین، حالا در قدم بعدی، به عکس و یا ویدئویی که به همراه اون پست می خواین به اشتراک بذارین توجه کنین. البته این رو هم اضافه می کنیم که در روز تعداد زیادی پست نذارین . همین طور هم در زمانای مناسبی مثل نزدیک ظهر و یا نزدیک عصر، پست بذارین.

۴-به صورت روزانه پست بذارین

اینکه شما در حساب اینستاگرامتان فعال باشین تاثیر فوق العاده ای در افزایش دنبال کننده اینستاگرام صفحه تون داره. از فرستان عکسای بیخود و تکراری خود داری کنین. تلاش کنین تصاویری با سلیقه کاربراتون جفت و جور منتشر کنین، به صورت میانگین دست کم یه پست در روز روی صفحه تون به اشتراک بذارین.
اگه مایلین تعداد بیشتری پست روی صفحه تون بذارین پستا رو با فاصله وقتی مشخص مثلا ۱ ساعت بفرستین چون که ارسال تصاویر زیاد و پشت سر هم تاثیر منفی روی روند پیشرفت صفحه شما داره، اینم بگیم که سایت ما به شما این امکان رو میده که به صورت تخصصی پستای خود رو با زمان بندی روی صفحه تون منتشر کنین.

۵- به کار گیری عکسا و ویدئوای با کیفیت

کیفیت و رنگ عکس بسیار در جذب مخاطب فضای مجازی مثل اینستاگرام بسیار نقش مهمی داره چون در نگاه اول، همه چیز از فیلتر چشم گذر می کنه و اولین چیزی که می بینیم، عکس و یا ویدئوه. از عکس و ویدئوی با کیفیت و با تنوعای رنگی متفاوت و مربوط به موضوع پستتان استفاده کنین. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین به این نکات حتما توجه کنین. از عکسای مربع شده و در اندازه ۸۰۰×۱۰۰۰ استفاده کنیناز عکسای تکراری استفاده نکنین.

۶- عکس هاتون رو ویرایش کنین

فیلترای اینستاگرام مناسب هستن ولی اگه کار با نرم افزارای حرفه ای ویرایش عکس رو بلد باشین بهترین نتیجه رو میگیرین. درست مثل آشپزی که خودش ادویه غذایش رو آماده می کنه شمام با ویرایش حرفه ای ادویه ای به صفحه اینستاگرامتان میزنین که کسی جز خودتون اون رو نداره.

۷- ظاهر رسمی و موجهی داشته باشین

این که می گیم رسمی به این معنا نیس که از اتودای اتوکشیده و خشک استفاده کنین. شما واسه این که به صفحه خود وجاهت ظاهری ببخشین می تونین از یه ظاهر معرف اختصاصی بهره ببرین. لوگوی مخصوص به خود رو با موضوع محوریت صفحه تون، تنظیم و طراحی کنین و روی نشون پیج خود بذارین. بهتره از اسم صفحه خود به عنوان هشتگ اختصاصی در پست هاتون همراه با لوگوی خود استفاده کنین. رعایت این موارد باعث می شه تا کاربران فهمیده باشن که صفحه شما دارای مدیریته و واسه اونا خوبه. هم اینکه شما می تونین از قسمت معرفی خود در تنظیمات، وجود صفحه خود رو در قسمت تنظیمات تجاری یا  Bussiness toolاستفاده کنین و زمینه کاری صفحه تون رو مشخص کنین. این جور اعتبار صفحه شما بالا میره. هدف صفحه خود رو مشخص کنین و به سلیقه بیننده احترام بذارین.

۸- واسه گذاشتن لینک از قسمت معرفی استفاده کنین

اینستاگرام واسه به کار گیری برچسب و نظرات در بعضی از جایگاه ها، محدودیت ایجاد کرده و شما به دنبال نوشت پستای خود از لینک سایت یا اپلیکیشنایی مثل تلگرام استفاده کنین. واسه این کار یا باید از قسمت استوری بهره ببرین و در اون جا لینک مورد نظرتون رو بذارین و یا باید از قسمت معرفی یا همون بیو استفاده کنین تا لینک الحاقی شما، کار کنه.

۹– صفحه خود رو تبلیغ کنین

واسه این که مخاطب عام تر و  بیشتری رو در اقصی نقاط کشور و یا حتی جهان پیدا کنین، هزینه ای رو حتما واسه تبلیغات در صفحات بزرگ تر و البته معتبر تر ،بپردازید و تبلیغ کنین. واسه این که در مورد تبلیغات صفحات کاربردی رو پیدا کنین، بدون توجه به تعداد دنبال کننده صفحه، به تعداد نظرات و لایکای پستای صفحه دقت کنین. اول شاید سخت و وقت گیر به نظر بیاد اما واسه این که منابع مالیتون رو تلف نکنین، این کار رو انجام بدین تا در کوتاه مدت جواب دلخواه واسه دیده شدن رو بگیرین. هستن کسائی که از امکاناتی مثل دنبال کنندگان غیر واقعی استفاده کنن، اما به کار گیری این امکان در تعداد و اندازه بالا باعث می شه که کاربران دیگه متوجه این موضوع شده و حتی دنبال کنندگان خودتون هم از صفحه شما بی خیال شن و این باعث کاهش اعتبارتان می شه. دلیلش هم بسیار ساده س!. شما لایک و نظرات کافی ندارین ولی دنبال کنندگانی دارین که پستاتون رو حتی نمی بینن!!!

۱۰- رفتارای نامتناسب با قوانین اینستاگرام رو خط بزنین

اینستاگرام بسیار در مورد فعالیتای رباتیکی که در اون انجام می شه، حساس و زیرکه. اگه در پستای خود از رباتا و الگوریتمای غیر عادی استفاده کنین، باعث کاهش دیده شدن و کاهش تعامل به رسیدن شما به مخاطبان جدید می شه و در نتیجه بازده صفحه شما رو تحت شعاع قرار میده.

۱۱- جواب کامنتای کاربراتون رو بدین

حفظ رابطه با طرفداران صفحه اینستاگرامتان تاثیر زیادی در پیشرفت روز افزون صفحه تون داره، نذارین کاربرتان احساس کنه که به اون بی احترامی شده و یا کسی در صفحه شما حضور نداره. ارائه یه چهره مردمی تاثیر زیادی در پیشرفت کار و کاسبی و صفحه شما داره.

منبع: الی گشت – ایران تبلیغ

Share this post

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *