رکورد سرعت زمینی شکسته می شود

speed

یه تیم از محققان بریتانیایی تلاش می کنن رکورد سرعت زمینی رو شکسته و واسه تأمین موتور اتومبیلی که این رکورد رو می شکنه با یه شرکت تولید موتور جت در نروژ همکاری می کنن.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم بریتانیایی پروژه اتومبیل فراصوت بلودهوند از یه موشک ساخت شرکت نروژی نامو واسه این شکست رکورد در سال ۲۰۱۵ استفاده می کنه.

این پروژه شامل ساخت اتومبیلی به نام بلاهونده، اتومبیل فراصوتی که نام خود رو مدیون یه نوع سگ شکار با شامه بسیار تیزه. انرژی این اتومبیل بوسیله دو موتور، یه موتور جت و یه موتور موشک تأمین شده و تلاش می کنه رکورد الان ۱۲۲۷ کیلومتر در ساعت رو بشکنه.

این اتومبیل از موتور جت یوروفاتر تایفون استفاده می کنه که بوسیله شرکت رولز رویس ساخته شده تا اون رو با سرعتی حدود ۵۶۳ کیلومتر در ساعت به پیش حرکت بده و پس از اون موتور موشک رو روشن کنه تا به سرعت فراصوت برسه.

شرکت نامو در نروژ موتورهایی واسه موشکهای نظامی می سازه و هم اینکه موتورهایی که واسه جداسازی مراحل در سکوی پرتاب آریان ۵ سازمان فضایی اروپا به کار میره.

این گروه بریتانیایی با به کار گیری ترکیب سوخت کامل و مایع انرژی هیبریدی خود رو تولید کردن و اون رو در مراحل اولیه آزمایش کردن، یافته های این آزمایشها نشون میده که هنوزم باید تحقیقات و هزینه های بیشتری واسه تکمیل اون صرف شه. از این رو این گروه به شرکت نروژی نامو روی کرد تا از تجربه و تسهیلات اون استفاده کنه.

noindex

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *