رکورد طولانی ترین دوره خواب یک انسان + عکس

رکورد طولانی ترین دوره خواب یک انسان + عکس
سپتامبر 20, 2019 No Comments آموزشی مدیر سایت

یه دختر نوجوون آمریکایی از یه جور مشکل نادر خواب موسوم به سندروم”زیبای خوابیده” رنج می بره که در طولانی ترین دوره ۶۴ روز همیشگی خوابیده.

به گزارش خبرگزاری مهر، نیکول دلین ۱۷ ساله اهل پنسیلوانیاست و میگه طی یه مدت که به دلیل این مریضی در خواب بوده جشن شگرگذاری، کریسمس، تولد دور و بریا و حتی اولین سفر افراد خونواده اش به شهرک دیزنی رو از دست داده.

ویکی، مادر نیکول، میگه دخترش ۱۸ تا ۱۹ ساعت در روز می خوابد و وقتی اونو واسه خوردن غذا بیدار می کنن نیکول در حالت راه رفتن در خوابه و اصلا چیزی به خاطر نمی آورد.

پزشکان می گن اون به مشکل نادر خواب موسوم به کلین – لوین گرفتار هستش.

علاوه بر خواب زیاد افراد گرفتار به این سندروم موقع بیداری نشونه دیگری از جمله پریشونی و گیجی، توهم، رفتار کودکانه، خوردن زیاد هم از خود میدن.

افراد گرفتار به این مشکل دچار بی خوابیایی می شن که فقط بعد از دور های طولانی خوابیدن این حالت خوب میشه. این مریضی بیشتر در مردان شایعه و معمولا در سنین بزرگسالی پنهون می شه.

 

هنوز دلیل این مریضی کشف نشده اما محققان تصور می کنن کارکرد نادرست یه تیکه از مغز می تونه به عنوان دلیل اصلی این خوابیدنای غیرعادی باشه.

این سندروم هیچ روش درمانی تایید شده ای نداره و فقط در بعضی از موارد به مریض داروهای محرک میدن تا بتونه دوره های خواب خود رو تنظیم کنه.

خبرگزاری مهر خواب رکوردهای گینس نشر دوباره

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *