زنان در رابطه عاشقانه

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت مردمون؛ فکر می کنین رفتار بالغی در رابطه تون دارین؟ هر رابطه ای رقابتا و مشکلات خاص خودشو داره ولی یه سری رفتارای نابالغ کلی هست که واسه داشتن رابطه ای بهتر و خوشحال تر باید از اونا دوری کنین.

 1. روابط دیگه خود رو قربونی نمی کنن.

خیلیا وقتی وارد یه رابطه احساسی می شن، دوستانشون رو کنار می ذارن. بااینکه این در طول «ماه عسل» منطقی به نظر می رسه ولی خیلی مهمه که یادتون باشه هیچوقت دوستان و خونواده تون که سالای سال کنارتون بودن نباید بخاطر ورود یه فرد جدید از زندگی تون بیرون شن. زنان بالغ و فهمیده می تونن یه تعادل خوب بین همه عزیزانشون بسازن.

 1. فراموش نمی کنن از طرفشون تشکر کنن.

بعد از گذشتن وقتی از رابطه، ممکنه خیلی ساده از یاد ببرین که بخاطر چیزای کوچیک از طرفتون تشکر کنین. زنان فهمیده درک می کنن که تقسیم زندگی با کسی یه نعمت و هدیه س، به خاطر همین یادشون نمی ره که به این خاطر از همسرشون متشکر باشن.

 1. دست از استقلال مالی شون برنمی دارن.

هرچقدر هم همسرتون وضع مال روبراهی داشته باشه، اینکه استقلال مالی تون رو به طور کل کنار بذارین، یعنی درواقع استقلال فردی تون رو کنار گذاشته اید. زنان بالغ و فهمیده احتیاجی ندارن واسه هر چیزی از شوهرشون پول بگیرن و اینکه می تونن از پس یه سری از هزینه های خودشون برآیند به اونا احساس غرور میده.

 1. روی خصوصیات بد طرفشون متمرکز نمی شن.

زنان بالغ تلاش می کنن به بهترین رفتارها و خصوصیات اخلاقی همسرشون توجه کنن به جای اینکه روی رفتارای منفی اونا متمرکز شن. حواسشون به کارای خوبیه که طرفشون می کنه و حرفای خوبی که می زنه و تلاش نمی کنن طرفشون رو با اشتباهات و نواقصشان قضاوت کنن.

 1. دست از آرزوهاشون نمی کشن.

زنان بالغ و فهمیده درک می کنن که یه رابطه فوق العاده شما رو پایین نمی بره، درمقابل باید بهترینِ شما رو ظاهر کنه. یه رابطه خوب شما رو تشویق می کنه که آرزوهاتون رو دنبال کنین و یه زن فهمیده می دونه اگه دست از آرزوهاش بکشه، واسه خوشحال بودن در رابطه ای دچار مشکل می شه.

 1. تصور نمی کنن که نوع خوشبختی اونا تنها نوع هست.

زنان فهمیده درک می کنن که ایده هرکی از خوشبختی فرق داره. اگه طرفشون از فضای شخصی حال می کنه، این فضا رو به اونا میدن و اگه از محبت کردن حال می کنه، به اون محبت می کنن. از همه اینا مهمتر، درمورد اینکه چیجوری می تونن طرفشون رو خوشحال کنن، حدس نمی زنن.

 1. احترام به خودشون رو زیر پا نمی گذارن.

کمی تغییر کردن در طول رابطه طبیعیه ولی زنان فهمیده نمی گذارن رابطه احترامی که واسه خودشون قائل هستن رو از اونا بگیره. اونا به همسرشون اجازه نمی دن با لحنی منفی و غیرمحترمانه با اونا حرف بزنه و از طرفشون توقع دارن که مثل همه آدمها با اونا رفتار کنه.

 1. «دوستت دارم» رو سبک نمی شمارند.

زنان فهمیده مهم بودن این جمله رو می دونن، به خاطر همین واسه خاص نگه داشتن اون همه تلاششون رو می کنن. در آخر هر صحبتی نمی می گن «دوستت دارم»، درعوض این جمله رو درست درمواقع لازم و مناسب واسه نشون دادن اهمیتی که واقعاً به طرفشون میدن، بر زبون می آوند.

 1. خوشحالی و خوشبختی شون رو ندیده نمی گیرن.

زنان فهمیده و بالع اهمیت شادی و خوشبختی خودشون رو می فهمن و می دونن اگه در ارتباطی خوشحال نیستن، نباید در اون رابطه بمونن. اونا می دونه که طرفشون بخشی از شادی و خوشبختی اوناس و باید کسی باشه که وقتی ناراحتند بتونه خوشحالشان کنه.

 1. احساس نمی کنن همیشه باید با طرفشون در تماس باشن.

زنان فهمیده احتیاجی به تماس همیشگی در ارتباطشونندارن چون زندگی پرمشغله خودشون رو دارن. اونا به اندازه کافی به طرفشون اعتماد دارن که وقتی پیششون نیس با ایمیلا، تماسا و اس ام اسای همیشگی هم وقت خودشون رو تلف و هم طرفشون رو خسته کنن.

 1. اجازه نمی دن همه تصمیم گیریا رو دوش طرفشون باشه.

تو یه رابطه بالغ هر دو طرف به تصمیمات همدیگه احترام می ذارن، از تصمیمات بزرگ مثل ازدواج و بچه دار شدن گرفته تا تصمیمات کوچکتر مثل در کدوم رستوران غذا خوردن. در هر حالت، طرفتون باید همیشه به نظرات شما احترام بزاره و برعکس.

 1. جزییات رابطه شون با دنیا به اشتراک نمی گذارن.

زنان بالغ و فهمیده ارزش و اهمیت پنهونی نگه داشتن رابطه شون رو می دونن. ازاینکه دنیا سر از کار اونا دربیاورد خوششون نمیاد به خاطر همین درمورد دعواهای خودشون مطلبی در رسانه های اجتماعی به اشتراک نمی گذارن و درعوض تلاش می کنن درمورد مشکلشون با طرف مقابل خود صحبت کنن.

 1. حریم شخصی شون رو از بین نمی برن.

زنان بالغ و فهمیده می دونن که رابطه شون هرچقدر هم که عالی باشه، هر چند وقت یه بار به وقتی واسه تنها بودن نیاز دارن. از رفتن به باشگاه ورزشی گرفته یا نشستن در خونه و خوندن کتاب، زنان فهمیده به زمان تنهایی خود ارزش گذاشته و هر چند وقت یه بار اوقاتی رو واسه تنها بودن در نظر می گیرن.

 1. به نتیجه های طرف مقابلشون حسادت نمی کنن.

خانومای فهمیده درک می کنن که دوست داشتن یه نفر یعنی بخواین اون تا حد امکان خوشحال و خوشبخت باشه. اونا از شادی طرف مقابلشون خوشحال شده و بخاطر موفقیتا و نتیجه های اون جشن می گیرن، نه اینکه بخاطر خودخواهیا، اونو تحقیر کنن.

 1. هویت خودشون رو فراموش نمی کنن.

وقتی یه رابطه جدید رو شروع می کنین، طبیعیه که جذب سرگرمیا و چیزای مورد علاقه طرف مقابل خودتون شید. به اشتراک گذاشتن چیزای مورد علاقه خیلی لذت بخشه ولی زنان بالغ و فهمیده به خودشون اجازه نمی دن چیزای مورد علاقه و سرگرمی خودشون رو بخاطر یه نفر دیگه کنار بذارن. درعوض، هم به چیزای مورد علاقه و سرگرمیای خود و هم طرفشون علاقه نشون میدن.

شما رفتار دیگری که خانومای بالغ در روابط خود نشون نمی دن سراغ دارین؟

نشونه های دوست داشتن واقعی پسران

چیجوری یه زن موفق باشم؟

زنان مردمون چیجوری