سرزمینی فیروزه‌ای به نام مالدیو

تور مالدیو سفر جزیره هایی در اقیانوس هند و در جنوب غربی کشورای هند و سریلانکا واقع شده. ماله پایتخت و دیوهی زبون رسمی این مجمع الجزایر قشنگتر هستش. دو زنجیره با ۲۶۶ جزیره مرجانی تشکیل دهنده این جزایر هستن. رقم جزایر این کشور بسیار اعجاب انگیزه؛ ۱۱۹۲ تا! اما از این جزایر فقط ۲۰۲ تای اون مسکونی هستن. حتی تصور این همه خشکی کوچیک کوچیک در کنار هم روی آب بسیار هیجان انگیزه. تیکه تیکه بودن این منطقه باعث شده که با وجود رفت و اومد بسیار، ساکنان رابطه چندانی با گردشگران نداشته باشن. روفیا واحد پول این کشوره.

مالدیو کوچیک ترین کشور قاره آسیا و کم ارتفاع ترین کشور در جهان هم هست. آب و هوای این کشور گرمسیریه؛ پس، با در نظر گرفتن این موضوع زمان سفر خود رو مشخص کنین.

اطلاعات خیلی دقیق و مشخصی از گذشته این کشور در دسترس نیس. اولین ساکنان این منطقه از کشورای همسایه هند و سریلانکا بوده ان که فرهنگ خود رو هم به این جزایر کوچانده ان. یوسف تبریزی نامی که می می گن یه روحانی مسلمون ایرونی بوده، مردم این کشور رو با دین اسلام آشنا کرده.

جزیره هایی از مالدیو که مختص گردشگری هستن هتل هایی واسه اقامت دارن. هتل ها و ویلاهایی که روی آب ساخته شده ان، به امکانات کاملی واسه اقامت مسافران مجهزند. مسافران مستقیم از فرودگاه ماله به این جزایر آورده می شن. زمان پرواز از تهران تا شهر ماله فقط ۶ ساعته.

جاذبه های مالدیو

همه ساله گردشگران بسیاری حتی با خرید واسه تماشای دلفین ها این موجودات شیرین، باهوش و دوست داشتنی به مالدیو سفر می کنن. قدر رستوران هایی که غذاهای دریایی رو با موسیقی زنده واسه شما سرو می کنن بدونین.

ماهی گیری، قایق سواری و غواصی تفریحاتی هستن که اصلا نباید از اونا در مالدیو غافل شید. مالدیو به دلیل نزدیکی با اقیانوس از مکان های بسیار جذاب واسه غواصانه. غواصی رو باید یه بار برید و لذت اون رو یه بار بچشید اونم در سواحل زیبای مالدیو تا به بالاترین درجه درک لذت از زیباهایی زمین برسین. مرداب های فیروزه ای رنگ و ساحل هایی با شن های سفید رو شاید فقط در رؤیاهاتان دیده باشین.

از جمله اماکن دیدنی مالدیو می توان به موزه ملی و مسجد جامِع ماله این بزرگ ترین شهر این کشور اشاره کرد. دیدار از پارک سلطان و میدون جمهوری این شهر و بسیاری دیگه از دیدنی های اون رو هم از دست ندین. جزیره مافوشی در جنوب شهر ماله خیلی کم جمعیته و آرامش فراوون اون واسه مسافران مالدیو اهمیت داره.

یکی از وسایل باحال واسه جابه جایی در این کشور هواپیماهای دریایی هستن که به اونا تاکسی هوایی هم می می گن. البته تعداد اونا کمتر از قایق ها هستش و ممکنه مجبور شید واسه سوار شدن بر اونا خیلی منتظر بمونین. اگه دوست داشته باشین با قایق های اختصاصی به جزیره مقصد برید، بهتره با هتل خود هماهنگ کنین.

جزایر شمالی این منطقه از جزایر جنوبی شلوغ تر هستن و اگه به دنبال آرامش و رهایی هستین محل اقامت خود رو  در جزایر جنوبی انتخاب کنین. ممکنه در سفر به مالدیو روزی چند بار واسه رفت و اومد سوار قایق شید که این ممکنه واسه بعضی باحال و واسه بعضی سخت به نظر برسه.

صنایع چوبی و لیف هایی از پوست نارگیل صنایع دستی این کشور هستن که می تونید به عنوان سوغات به کشور خود ببرین. به نظرم بد نیس باندی که یه نوع شیرینی محلیه که با نارگیل درست می شه رو بچشید. واسه جفت و جور ماهی دودی و ساعت های قشنگتر و دیگه خریدهای خود هم می تونید به فروشگاه ها یا خیابون های شهر ماله سری بزنین.

اگه قصد دیدن این کشور رو دارین هرچه سریع تر دست به کار شین، به دلیل اینکه این کشور با بالا رفتن دمای کره زمین و آب شدن سریع یخ های قطبی در حال فرو رفتن به زیر آبه. واسه به دست آوردن جزییات بیشتر درباره هتلای مالدیو و جاذبه گردشگری مالدیو به سایت آژانس مسافرتی آرشان پرواز  مراجعه کنین.

www.arshantour.net

راهنمای سفر به مالدیو

سواحل مرجانی مالدیو؛ بهشت آسیا+عکس

تور مالدیو

Share this post

Post navigation

You might be interested in...

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *