گیتس ایده های ترامپ را به برنامه فضایی آپولو تشبیه کرد

گیتس ایده های ترامپ را به برنامه فضایی آپولو تشبیه کرد
نوامبر 13, 2019 No Comments فناوری edame

ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در بخشای مختلفی از جمله تجارت و رسانه می شناسنش و باشگاه های گلف واسه ایشون هم در سرتاسر دنیا برقرار هستن و فعالیت می کنن. اما به غیر از کار و کاسبی پرسود فروش املاک و هم اینکه میزبانی و تولید برنامه های پرطرفدار تلویزیونی، این شخصیت به خاطر موضوع دیگه ای هم اسمش رو بر سر زبانا انداخته و اون اعلام نظرهای عجیب و غریبیه که در مورد موضوعات جور واجور داره.

حتما در گوشه و کنار در مورد نظرات خاص ایشون دور و بر مهاجران آسیایی ساکن در آمریکا یا حتی تحقیقات انجام شده در مورد گرمایش زمین خوندین که نگرانی خیلیا رو برانگیخت.

سخن کوتاه می کنیم و به اصل موضوع یعنی تماس تلفنی گذشته ایشون با بیل گیتس می پردازیم که تازگیا خبرساز شده. اونطور که به نظر می رسه موسس مایکروسافت حسابی تحت تاثیر اظهارات ایشون قرار گرفته و حتی ترامپ رو با جان اف کندی مقایسه کرده، با ذکر این توضیح که تلاشای کندی در آخر پشتیبانی و پشتیبانی آمریکاییا از برنامه فضایی آپولو رو موجب گردید و ترامپ هم می تونه اینجور دستاوردی داشته باشه.

گیتس ترامپ رو با جان اف کندی مقایسه می کنه

گیتس باور داره که ترامپ خوب می تونه مردم رو در مورد طرح هاش هیجان زده کنه. اما مشکلی که در مورد این نظریه مطرح می شه چیه؟ کندی در واقع نتونست بخش بزرگ آمریکاییا رو با خود همراه کرده و پشتیبانی شون از برنامه آپولو رو جفت و جور کنه.

جالبه بدونین اگه امروز از بقیه سوال کنین که در دهه ۱۹۶۰ میلادی اندازه پشتیبانی آمریکاییا از این برنامه فضایی چقدر بوده بیشتر، از ارقام ۸۰ یا حتی ۹۰ درصد سخن می گن، در حالی که طبق واقعیت پشتیبانی از این برنامه بین ۳۵ تا ۴۵ درصد متغیر بود [در کل دهه ۱۹۶۰ میلادی].

البته وقتی در خبرها مطرح شد که این پشتیبانی به بیشتر از ۵۰ درصد رسیده که این موضوع هم به ماه های قبل و بعد از فرود آپولو روی ماه یعنی جولای ۱۹۶۹ برمیگرده.

گیتس در مصاحبه ای که امروز با نشریه CNBC داشت اعلام کرد: درست همونطور که کندی با صحبت کردن در مورد برنامه فضایی آمریکا تونست ملت رو با خود همراه کنه، عقیده دارم که ترامپ هم در بخشای آموزش و هم اینکه توقف بیماریای شایع یا حتی بحث انرژی می تونه کارا رو سازمان دهی کنه و با کنار زدن مشکلات حقوقی، جایگاه اول در مورد نوآوری رو واسه آمریکا حفظ کنه.

با حرفای گیتس موافق باشین یا خیر، اگه کتب تاریخی رو تورق کنین متوجه میشین که بودجه پیشنهادی واسه برنامه آپولو از طرف خیلی از آمریکاییا مورد مخالفت قرار گرفت.

اگه سوالتان اینه که به چه دلیل باور کلی آمریکاییا در مورد برنامه فضایی آپولو تا این حد با واقعیت فرق داره باید اشاره کنیم که به باور نویسنده این مطلب موضوع به تخیلات کودکانی برمیگرده که در جریان انفجار جمعیتی بعد از جنگ جهانی دوم به دنیا اومدن و گیتس هم یکی از این افراده.

دوران کودکی این گروه جمعیتی مصادف شده بود با برنامه آپولو و روشنه که کودکان هم درک درستی از هزینه های اون دوران و مخالفتای بزرگسالان خود با برنامه فضایی کشورشون نداشتن و فقط تحت تاثیر هیجان فرود روی ماه قرار گرفتن.

این گروه فقط سخنرانیای بزرگی رو به یاد دارن که دور و بر این موضوع در تلویزیون مشاهده می کردن و البته تصاویری که از فرود آپولو روی ماه پخش می شد. اونا به خاطر نمیارن که به باور خیلی از آمریکاییا برنامه فضایی آپولو فقط هدر دادن پول بوده.

با در نظر داشتن چیزی که در بالا گفته شد، شاید درک حرفای بیل گیتس کمی براتون راحت تر شه.

Leave a reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *