کار کردن در گوگل چه معایبی دارد؟

بسیاری عاشق کار کردن در گوگل ان؛ از نوابغ گرفته تا صاحبان ایده های ناب همه به دنبال راهی واسه ورود به این شرکت بزرگ و تأثیرگذاری بر جمعیت میلیونی کاربران اون هستن.

باید بگیم حتی فیلمی هم با موضوع کارآموزی در گوگل ساخته شده اما کار کردن در این شرکت بزرگ به شیرینی چیزی که از بیرون به نظر میاد، نیس و همه وقت کارکنان اونم به دوچرخه سواری یا صرف وعده های غذایی خوشمزه سپری نمی شه.

یه چند وقت پیش سوال و پاسخی در مورد کار کردن در گوگل در سایت Quora شکل گرفت و خیلی از آدمایی که خود رو از کارکنان قبلی یا فعلی این شرکت معرفی کردن شکایت هاشون در این رابطه رو با بقیه گفتن.

ممکنه که بعضی از این افراد کمی در مورد مشکلات یاد شده بزرگ نمایی کرده باشن اما باحال اینجاس که خیلی از مشکلات مطرح شده از زبون منابع آگاه هم شنیده شده که در ادامه توجه شما رو به بعضی از اون جلب می کنیم.

با سایت ما همراه باشین.

۱- صلاحیت کارکنان گوگل بیشتر از سطح لازم واسه شغلشونه

یکی از نظر دهندگان در سایت Quora اعلام داشته که «از نظر بسیاری بدترین ایراد اشتغال در این شرکت اون هستش که صلاحیتای شون بیشتر از اندازه لازم واسه تصدی اون شغله.» به گفته اون، این شرکت به خاطر قدرت برند، حقوق و امتیازات خوب و فرهنگ کاری مثبتی که در محیط کاری اش حکم فرماست در استخدام افراد خیلی سخت گیره.

۲- کار در گوگل زندگی شما رو فلج می کنه

یکی از کارکنان قبلی بخش فروش گوگل میگه: «بدترین مشکل کار کردن در گوگل اینه که بخش اعظمی از زمان و انرژی شما رو میگیره.» ایشون در ادامه میگه «اگه واسه مدیریت کردن زمان خود منبع مشخصی رو الگو قرار ندین، کار کردن در این شرکت به سرعت تموم زندگی تون می شه.»

۳- تنها پیشرفتای قابل اندازه گیری واسه مدیران این شرکت مهمه

یکی از مهندسین قبلی نرم افزار در گوگل در این رابطه میگه: «رسیدن به پیشرفتای غیر قابل اندازه گیری به معنی نبود استفاده درست شما از زمونه.» ایشون در ادامه میگه: «سودمندی، تعداد باگا و بسیاری دیگه از جمله مواردی هستن که واسه مدیران اهمیت دارن و اگه نتونین حاصل کار خود رو با اعداد و ارقام بگید، هیچکی به اون توجهی نشون نمی ده و اصلا واسه کسی مهم نیس.»

۴- به سختی می تونین با همکارانتون صداقت داشته باشین

یکی از کارکنان قبلی گوگل میگه: «در این شرکت به سختی می تونین با همکارانتون در مورد مشکلات کار سخن بگید مگه اینکه اون فرد دوست شما باشه.» به باور اون «مباحث عینی با احتمال خیلی کم در محیط کاری گوگل مطرح می شن چراکه در اونجا هر کسی واسه خود محدوده ای داره و به شنیدن نظرات بقیه هم علاقمند نیس مگه اینکه اون فرد از بزرگان شرکت باشه.»

۵- پروژه های جور واجور طبق سلایق شخصی لغو می شن

فردی ناشناس هم نظر خود رو این جوری اعلام کرده که بزرگ ترین مشکل کار کردن در این شرکت لغو پروژه های جور واجور طبق خواسته مدیرانه. اما از سویی، آدمایی که در پروژه های لغو شده کار کرده باشن هم به خاطر اینکه موفق به تاثیرگذاری نشده ان تا مدتا ترفیع نمی گیرن.

۶- بعضی از مدیران زیادتر از اندازه مورد انتظار ترفیع می گیرن

یکی از مدیران فنی بخش برنامه نویسی گوگل میگه: "افراد در این شرکت در بسیاری مواقع سمتای مدیریتی رو فقط به خاطر این تصرف می کنن که هوش بالایی دارن و راه حل دیگری واسه ترفیع رتبه شون موجود نیس." پس در گوگل با لایه ای از افراد باهوش سر و کار داریم که در عین حال مدیران و رهبرانی ترسناک هستن، چون تخصص اصلی اونا مدیریت نیس.

۷- تنوع کافی در میان کارکنان وجود نداره

یکی از کاربران ناشناس در سایت Quora نوشته: «آدمایی که در گوگل استخدام می شن شباهت زیادی به هم دارن. به گفته اون، اونا معمولا گذشته ای برابر دارن، در مدارس برابری تحصیل کردن، جهان بینی مشابهی دارن و علایقشان هم مثل همه. ایشون ادامه میده که اگه بگم در طول دوران سه ساله کار در این شرکت، ۱۰۰ نفر دیگه مثل خود رو ملاقات کردم بزرگ نمایی نکرده ام و باید اعتراف کنم که فقط تعداد کمی از اونا افراد جالبی بودن.»

۸- فقط با کار کردن نمی تونین خود رو از بقیه جدا کنین

یکی دیگه از مهندسان قبلی گوگل میگه: شمار افراد باهوش کم نیس اما فقط با استعداد بودن موفقیت شما رو در پروژه های جور واجور تضمین نمی کنه چراکه هزاران فرد با استعداد دیگه مانند شما وجود دارن که همه پتانسل هاشون استفاده کرده نمی شه و از این رو کارای زیادی وجود دارن که باید انجام بدین تا نشون بدین که با اونا فرق دارین.

۹- در زمان استخدام، گوگل وعده های زیادی میده

یکی از آدمایی که چندین بار به استخدام گوگل در اومده در سایت Quora می نویسه: «اگه مشغول گذروندن روند استخدام در گوگل هستین پیشنهاد می کنم که خوب از بقیه مشاوره بگیرین، سخت کوش باشین و مطمئن شید که همه چیز در قراردادتون ذکر شه چون که گوگل وعده های زیادی رو به شما میده اما به همه اونا جامه عمل نمی پوشاند.»

۱۰- تنها صاحبان مشاغل فنی حس می کنن که می تونن فرق بسازن

یکی از نظر دهندگان میگه: «اگه در پستای غیر فنی هستین (مثلا فروش یا استخدام) این حس به سراغتون میاد که تنها یکی دیگه از قسمتای بدنه گوگل هستین و بود و نبودتون فرقی به حال اون نداره. جالبه بدونین خیلی از فرایندهای کاری در این شرکت به اندازه ای بهینه سازی شدن که حس می کنین صلاحیت هاتون بالاتر از اندازه لازم واسه انجام اون کاره.»

۱۱- کارمندان موقت به دیده پستی نگریسته می شن

یکی از آدمایی که به صورت موقت در گوگل کار می کرده اعلام داشته که «به عنوان یه کارمند موقت باور داره که بدترین مسأله نگاه متکبرانه اونائیه که واسه گوگل واقعی کار کردن. به گفته این شخص، تصور این افراد اون هستش که صاحبان مشاغل موقت از نظر روحی و اخلاقی در سطوح پایین تری قرار دارن.

No comments yet, be the first!

Comments

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *